فرماندار رودسر مطرح کرد؛

اشاعه فرهنگ بهینه مصرف انرژی در جامعه ضروری است

فرماندار رودسر انرژی را به‌عنوان سرمایه ملی خواند و گفت: اشاعه فرهنگ بهینه مصرف انرژی در جهت حفظ این سرمایه برای نسل‌های آینده ضروری است.

اشاعه فرهنگ بهینه مصرف انرژی در جامعه ضروری است

گیلان خبر: علی وارسته پیش از ظهر امروز در کارگاه آموزشی مصرف بهینه و ایمن گاز طبیعی در سالن اجتماعات این فرمانداری اظهار کرد: گاز طبیعی از بهترین انرژی‌های مصرفی در جهان است.

وی انرژی را به‌عنوان سرمایه ملی خواند و افزود: اشاعه فرهنگ بهینه مصرف انرژی در جهت حفظ این سرمایه برای نسل‌های آینده امری ضروری است.

فرماندار رودسر برگزاری کارگاه‌های آموزشی را گامی مؤثر در راستای فرهنگ‌سازی مصرف بهینه انرژی دانست و تصریح کرد: سفیران انرژی رسالت بزرگی در راستای نهادینه کردن این فرهنگ در جامعه بر عهده‌دارند.

وی با اشاره به اینکه زمینه‌سازی برای مصرف بهینه انرژی باید در همه ابعاد و اشکال آن دیده شود، گفت: فرهنگ بهینه مصرف انرژی خاصه در گاز طبیعی نیست بلکه آب، برق و مواد این‌چنینی را شامل می‌شود و همه باید برای اصلاح رویه مصرف تلاش کنیم.

وارسته با اشاره به تهدیدات مصرف انرژی به‌ویژه گاز طبیعی در جامعه امروز بیان کرد: هدر رفت ما در مصرف انرژی زیاد است و ما باید بتوانیم با برنامه‌ریزی منسجم و هدفمند و بهره‌گیری از ظرفیت سفیران انرژی فرهنگ بهینه مصرف انرژی را در جامعه و خانواده‌ها به‌ویژه نسل جوان احیا و نهادینه کنیم.

وی یکی از مؤلفه‌های اساسی در تحقق اقتصاد مقاومتی را توجه به انرژی و حفظ این سرمایه ملی خواند و تصریح کرد: برای تحقق این امر باید درست مصرف کردن و صرفه‌جویی در انرژی در سطح عمومی نهادینه شود و این نیازمند اهتمام همه مسئولان و مردم است.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 40459

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر