عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:

دولت باوصول مالیات ازمؤدیان فراری درآمد خود را افزایش دهد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: دولت باید تلاش کند تا با وصول مالیات از مؤدیان فراری و کاهش ورود کالای قاچاق درآمد خود را افزایش دهد.

دولت باوصول مالیات ازمؤدیان فراری درآمد خود را افزایش دهد

گیلان خبر: سید کاظم دلخوش اباتری با انتقاد از کسب درآمد دولت با افزایش تعرفه‌ها و حامل‌های انرژی در لایحه بودجه سال 97 اظهار کرد: در شرایط فعلی که دولت نیاز به منابع دارد، نباید آسان‌ترین راه که همان دست بردن به جیب مردم هست را انتخاب کند.

وی افزود: نباید دولت قیمت حامل‌های انرژی را افزایش می‌داد و یا مواردی همچون افزایش تعرفه ورود خودرو و افزایش عوارض خروج از کشور را در لایحه بودجه سال بعد پیش‌بینی می‌کرد.

نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه دست بردن دولت به جیب مردم به جامعه فشار وارد می‌کند، گفت: اگر دولت افزایش قیمت‌ها را بر جامعه تحمیل کند بسیارند کسانی که از این فرصت سودجویی می‌کنند و موجب خسارت‌هایی می‌شوند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه دولت باید اقدامی در جهت کاهش فرار مالیاتی ارائه کند، خاطرنشان کرد: دولت باید بخش بسیاری از درآمدها را از کسانی که فرار مالیاتی دارند، وصول و در بودجه خود لحاظ کند.

دلخوش با اشاره به طرح کمسیون تلفیق بودجه 97 مبنی بر فروش کالای قاچاق برای حصول درآمد 10 هزار میلیارد تومانی دولت و صرف این درآمد برای ایجاد اشتغال در کشور اظهار کرد: دولت باید راهکارهای صحیحی را در رابطه با کاهش ورود قاچاق ارائه کند.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه دولت باید تدابیری را در جهت تولید و اشتغال در کشور فراهم کند، تصریح کرد: دولت در ابتدا باید مانع از ورود کالای قاچاق به کشور شود اما اگر زمانی کالای قاچاق در داخل کشور ضبط شد باید برنامه‌ریزی صورت گیرد تا ارز خارج‌شده از کشور به‌گونه‌ای به کشور برگردد.

دلخوش افزود: منابع حاصله از فروش کالای قاچاق باید در بخش‌هایی که دولت با مشکل تأمین منابع بدهکاری‌ها مواجه هست هزینه شود.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 40462

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر