استاندار گیلان:

کار جهادی در جامعه نمود عینی فرهنگ ایثار و شهادت است

استاندار گیلان بر ضرورت اجرای غنی‌تر برنامه‌های شهدا در استان تأکید کرد و گفت: امروزه کار جهادی در جامعه نمود عینی فرهنگ ایثار و شهادت محسوب می‌شود.

کار جهادی در جامعه نمود عینی فرهنگ ایثار و شهادت است

گیلان خبر: مصطفی سالاری صبح امروز در نشست شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و همچنین ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت استان گیلان در سالن شهید انصاری استانداری اظهار کرد: اصل دانشنامه طراحی‌شده بنیاد حفظ و آثار و نشر ارزش ای دفاع مقدس باید حمایت شود.

وی با تأکید بر لزوم مردمی برگزار شدن برنامه‌های ایثار و شهادت گفت: نیاز امروز جامعه گام گذاشتن مؤثر در حوزه ایثار و شهادت است و این برنامه‌ها باید مردمی برگزار شوند چون مردم علاقه‌مند نکوداشت شهدا هستند.

استاندار گیلان بابیان اینکه مردم همیشه در بطن برنامه‌های شهدا و ایثار و شهادت هستند بیان کرد: ما همیشه پشتیبان مردم در اجرای برنامه‌های حوزه ایثار شهادت هستیم و باید این فرهنگ در همه تقویت شود.

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به اینکه نباید اجازه داد که شهدا و ایثار گران سیاسی و طیفی شوند چون موضوع دفاع مقدس متعلق به همه است خاطرنشان کرد: جوانان با هر سلیقه‌ای برای شهدا، جانبازان و ایثار گران و آزادگان احترام و ارزش قائل هستند.

سالاری با تأکید بر اینکه ایثار و شهادت فقط در میدان جنگ خلاصه نمی‌شود، گفت: امروز نمود عینی ایثار و فداکاری در جامعه کار جهادی کردن و رعایت اخلاق و شئون آن در محیط کار است.

وی با اشاره به طراحی دانش‌نامه حوزه دفاع مقدس در گیلان بیان کرد: نباید در تدوین و طراحی دانش‌نامه تبعیض قائل شد اما اگر در برخی از اوقات در تدوین صفحات و دانش‌نامه نویسی فراتر هم رفتید بر کامل بودن و جامع بودن آن افزوده‌اید.

استاندار گیلان با تأکید بر اینکه دانش‌نامه نویسی باید متکی بر برنامه‌هایی که درگذشته از سوی سایر نهادهای فرهنگی انجام‌شده استوار باشد افزود: ارزش و حجم کار تدوین دانش‌نامه سنگین است و باید در امتداد برنامه‌های انجام‌شده سایر دستگاه‌های فرهنگی باشد.

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به اعتبار موردنیاز برای احداث پارک موزه دفاع مقدس اظهار کرد: آغاز به کار پارک موزه دفاع مقدس نیاز به مشاور طرح هست تا با تبیین زمان‌بندی و تائید توسط شورای هماهنگی نحوه تأمین مالی و جمع‌بندی آن مشخص شود.

سالاری با تأکید بر لزوم اجرای غنی‌تر برنامه‌های شهدا در استان گفت: تعدد مراسم نکوداشت شهدا در استان باعث شده تا برخی از مراسم‌ها درشان شهدا نباشد.

وی با تأکید بر تمرکز همه دستگاه‌های فرهنگی در اجرای برنامه‌های شهدا گفت: نباید اجرای برنامه‌های شهدا صرفاً بر گردن بنیاد شهید و حفظ و آثار متمرکز شود بلکه همه دستگاه‌ها و نهادهای فرهنگی مرتبط با ایثار و شهادت باید در اجرای برنامه‌های شهدا همکاری کنند.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 40658

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر