نماینده ولی‌فقیه در گیلان:

افزایش طلاق از دستاوردهای فرهنگ غرب است

نماینده ولی‌فقیه در گیلان با بیان اینکه در فرهنگ زیبای اسلامی نباید از نام غربی استفاده شود گفت: روشنفکری غربی و ازدواج سفید از دلایل ازدیاد طلاق در کشور است و متأسفانه استان گیلان ازلحاظ ازدواج و تولد جزو استان‌های آخر کشور است.

افزایش طلاق از دستاوردهای فرهنگ غرب است

گیلان خبر: آیت‌الله زین‌العابدین قربانی صبح امروز در دیدار با رئیس سازمان ثبت‌احوال کشور با بیان اینکه از امتیازات اسلام جامع‌الاطراف بودن آن است اظهار کرد: برخلاف ادیان دیگر که به تاریخ‌ها و برنامه‌های عبادی بی‌محتوا و کم محتوا توجه دارند اسلام در همه ابعاد زندگی برای مردم برنامه ارائه کرده است.

وی با اشاره به اینکه قرآن در سوره بقره طولانی‌ترین آیه را درباره ثبت‌اسناد آورده است گفت: قرآن بر گذاشتن نام نیک برای فرزندان تأکید کرده است و گذاشتن نام خوب برای فرزند از حقوق فرزندان بر والدین است.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان با بیان اینکه زیربنای ثبت‌اسناد و ثبت‌احوال در شرع مقدس ما است گفت: نام زیبا انسان را به زیبایی و نام بدانسان را به زشتی و بدی سوق می‌دهد.

قربانی با اشاره به اینکه پنج هزار اسم برای خداوند شمرده است خاطرنشان کرد: تنها در دعای جوشن کبیر بیش از یک هزار از اسامی مبارک خداوند آمده است.

وی با بیان اینکه در فرهنگ زیبای اسلامی نباید از نام غربی استفاده شود گفت: روشنفکری غربی و ازدواج سفید از دلایل ازدیاد طلاق در کشور است و متأسفانه استان گیلان ازلحاظ ازدواج و تولد جزو استان‌های آخر کشور است.

قاسم روحانی فر نیز در این جلسه با بیان اینکه در استان گیلان 98 دفتر ارائه کارت هوشمند ملی فعالیت می کنند اظهار کرد: تا پایان دی ماه حدود یک میلیون و 250 هزار کارت هوشمند ملی ارائه شد.

رئیس سازمان ثبت احوال گیلان با اشاره به اینکه 60 درصد از مردم واجد شرایط کارت هوشمند ملی دریافت کرده اند افزود: گیلان از جهت ارائه کارت ملی هوشمند در رتبه هفتم کشور قرار دارد.

وی بیان کرد: تا پایان سال برای تعویض کارت هوشمند ملی اقدام خواهد شد و 30 درصد از ابتدای طرح تا اکنون پوشش داده شده است.

روحانی فر نرخ رشد جمعیت را چهار دهم دانست و افزود بیان: یک سوم نام های جامعه ما از ائمه اطهار است و نام های امیر علی، ابوالفضل و محمد باقر در پسران و اسامی فاطمه، نازنین زهرا و زهرا در گیلان جزو اسامی اول کشور است.

 

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 40880

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر