نائب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس :

اصلی‌ترین دغدغه پرستاران پرداخت به‌موقع مطالباتشان است

نائب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اصلی‌ترین دغدغه پرستاران پرداخت به‌موقع مطالباتشان است گفت: باید توزیع پرستار در مراکز درمانی کشور متوازن باشد.

اصلی‌ترین دغدغه پرستاران پرداخت به‌موقع مطالباتشان است

گیلان خبر: محمدحسین قربانی با تبریک سالروز ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار اظهار کرد: پرستاران از زحمت‌کش‌ترین قشر جامعه سلامت کشور در کنار پزشکان هستند.

وی با اشاره به زحمات پرستاران در مراکز درمانی ازجمله بیمارستان‌ها بیان کرد: از اصلی‌ترین مطالبات پرستاران پرداخت به‌موقع حقوق و مزایا است.

نائب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی به کمبود نیروی پرستار در کادر درمانی بیمارستان‌ها اشاره کرد و گفت: کمبود پرستار در کشور به یکی از دغدغه‌های مراکز درمانی تبدیل‌شده و باید راهکار اساسی درباره با جبران نیروهای بازنشسته و نیاز به نیروی جدید اندیشیده شود.

نماینده مردم آستانه‌اشرفیه در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه تلاش و زحمات قشر پرستاران قابل‌تأمل و تقدیر است، خاطرنشان کرد: سخت‌کوشی پرستاران و حاضر شدن آن‌ها در بالین بیماران حتی پس از دو شیفت کاری بیانگر صبر و شکیبایی پرستاران است.

قربانی با انتقاد از عدم توزیع نامتوازن پرستاران در کشور گفت: دولت باید سازوکاری فراهم کند تا توزیع و حضور پرستاران در همه مراکز درمانی به‌صورت یکسان باشد و از استفاده پرستار تنها در بیمارستان‌های بزرگ خودداری کند.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 40938

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر