استاندار گیلان:

فضای اشتغال استان مثبت و روبه رشد است

استاندار گیلان با اشاره به فضای مثبت و رو به رشد اشتغال استان گیلان گفت: نباید با ارائه تسهیلات اشتغال روستایی باعث افزایش بدهکاری مردم شویم.

فضای اشتغال استان مثبت و روبه رشد است

گیلان خبر: مصطفی سالاری شامگاه چهارشنبه در جلسه مشترک کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری و رونق تولید استان گیلان در سالن الغدیر استانداری گیلان اظهار کرد: باید ظرف ده روز آینده برشی از میزان اشتغال در استان به تفکیک شهرستان‌ها برای نظارت بیشتر از سوی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی صورت بگیرد.

وی با اعلام اینکه فضای استان در حوزه اشتغال مثبت و رو به رشد است، افزود: در حال حاضر تمام مدیران استان در تلاش هستند تا با رویکردی مثبت و گشاده و همچنین با ارائه تسهیلات مالی مناسب اقدامات را در حوزه ایجاد اشتغال به ثمر برسانند.

استاندار گیلان با تاکید بر اینکه نباید با ارائه تسهیلات مردم را بدهکار بانک‌ها کنیم، گفت: باید تسهیلاتی به مردم ارائه شود که بتوان با آن‌ اشتعال‌زایی کرد و از بدهکار کردن مردم باید خودداری نمود.

نماینده عالی دولت در استان گیلان با اشاره به برنامه‌ریزی‌ها برای اعطای تسهیلات اشتغال روستایی به مردم در گیلان گفت: برای توسعه اشتغال روستایی و عشایر وامی با کارمزد پایین و بازپرداخت مناسب در اختیار اشتغال آفرینان روستایی خواهیم گذاشت.

سالاری با اشاره به تسهیلات در نظر گرفته‌شده به متقاضیان ایجاد اشتغال در گیلان گفت: در راستای ارائه تسهیلات اشتغال‌زایی به روستائیان از یک هزار و 75 میلیارد تومان، تاکنون 506 میلیارد آن پرداخت‌شده است.

وی بابیان اینکه پنج هزار واحد بوم گردی در استان گیلان برای توسعه اشتغال روستایی پیش‌بینی‌شده، گفت: در اختیار گذاشتن تسهیلات روستایی به فعالان بخش گردشگری موجب رونق اقتصاد و افزایش سهم گیلان در اشتغال خواهد شد.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 41004

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر