گزارشی از اختتامیه سومین جشنواره فرهنگی هنری فجر رشت:

شهر رشت نماد فرهنگی کامل و شایسته است

مراسم اختتامیه سومین جشنواره فرهنگی هنری فجر رشت دقایقی قبل با حضور جمعی از مسئولین، هنرمندان و علاقه‌مندان عرصه فرهنگ و هنر در مجتمع فرهنگی هنری خاتم‌الانبیا رشت آغاز شد.

شهر رشت نماد فرهنگی کامل و شایسته است

گیلان خبر: فیروز فاضلی در مراسم اختتامیه سومین جشنواره فرهنگی هنری فجر رشت با تقدیر از برگزارکنندگان این جشنواره اظهار کرد: بنده فرصت حضور در جشنواره فجر رشت را نداشتم اما معاون هنری ارشاد گیلان به نیابت در تمامی برنامه‌ها حضور پیدا کردند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان افزود: جشنواره فجر رشت سومین دوره برگزاری خود را طی می‌کند و باید مطلوبش را مشخص کنیم.

وی با بیان اینکه در تحلیل هر موضوعی باید به چند مسئله پاسخ داده شود تصریح کرد: دامنه گستره این جشنواره مشخص است و مباحث مختلفی ازجمله اجراهای هنری، محفل انس با قرآن، شعر و... را در آن مشاهده کردیم.

فاضلی با اذعان به اینکه فرهنگ یک کلیت است گفت: تکه‌برداری از فرهنگ و محدود کردن دامنه برخی مباحث پاسخگو نیست و هرگاه توانستیم نیازهای جامعه اسلامی را به لحاظ فرهنگی هنری مهیا کنیم در آن جامعه گفتمان ایجاد کرده‌ایم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با تأکید بر اینکه هنر نباید به‌صورت دستوری انجام شود افزود: انسان‌ها هنر را برای خودشان می‌خواهند و تا زمانی که هنر مردمی نباشد به نتایج خوبی نخواهد رسید.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به لزوم توسعه پایدار شهر رشت بیان کرد: حضور دو گروه در هر عرصه فرهنگی هنری ضروری است که یکی از آن‌ها هنرمند و دیگری مخاطبان هستند و در توسعه پایدار شهرستان رشت نیازمند همراهی دستگاه‌ها در راستای جذب مخاطب هستیم.

شهردار رشت با تأکید بر اینکه نگاه‌های فرهنگی باید با مباحث ایثار و شهادت گره بخورد اظهار کرد: ساخت خانه‌های فرهنگی و... به‌منظور احقاق حقوق شهروندان است.

مسعود نصرتی باید در شهرداری‌ها جایگاه حقوق شهروندی را از اصحاب فرهنگ و هنر مطرح کنیم افزود: مقوله فرهنگ از نگاه دهه فجر برای شهرداری‌ها و اعضای شورا تحقق حقوق شهروندی و در کنار هم خوب زندگی کردن یک اصل انسانی است و این برای شهری که از یک نماد فرهنگی کامل و شایسته برخوردار است دور نیست.

معاون سیاسی امنیتی فرمانداری رشت نیز در این مراسم اظهار کرد: یکی از تعاریف هنر ملی این است که برای انسان‌ها سر پناهگاه بودن است.

علیرضا انصاری با تشکر از برگزارکنندگان جشنواره گفت: عنوان فجر بسیار زیبنده این جشنواره است، درواقع آرمان و اهداف انقلاب به دلیل زیبایی هنر است و امیدوارم این ظرف ارزشمند هنر آرمان پرمحتوای انقلاب را در خود بگنجاند.

 گیلان به دلیل پوشش مناسب اخبار سومین جشنواره فرهنگی هنری فجر رشت و نیز از مدیران آموزشگاه های فرهنگی هنری و اصحاب رسانه با اهدای لوح تقدیر شد.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 41142

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر