مدیرکل فرودگاه گیلان:

لغو 14 پرواز تهران-رشت و بالعکس در دو روز نخست برف

مدیرکل فرودگاه استان گیلان از لغو 14 پرواز تهران-رشت و بالعکس در دو روز یکشنبه و دوشنبه هفته جاری خبر داد و گفت: به دلیل شرایط نامناسب جوی در تهران، فرودگاه سردار جنگل رشت آماده پذیرش پروازهای خارجی بود.

لغو 14 پرواز تهران-رشت و بالعکس در دو روز نخست برف

گیلان خبر: غلامرضا کریم آقایی فرودگاه استان گیلان را یک فرودگاهی عملیاتی نام برد و اظهار کرد: بارش برف در استان گیلان بسیار ناچیز بود و در همان روزهای نخست برف آماده پذیرش همه پروازها بودیم.

وی با بیان اینکه دلیل لغو پروازها در رشت به دلیل شرایط ویژه فرودگاه مهرآباد بوده، افزود: به دلیل شدت بارش‌ها در تهران و لغو پروازها، چند پرواز در گیلان نیز لغو شد.

مدیرکل فرودگاه استان گیلان با اعلام اینکه سردار جنگل تنها در دو روز نخست اول برف پروازی از تهران نداشت گفت: با فروکش کردن بارش برف در تهران، پروازها از پایتخت به رشت از روز گذشته از سر گرفته‌شده است.

کریم آقایی با اعلام اینکه در روزهای برفی فرودگاه گیلان از مشهد و کیش پذیرش داشته، خاطرنشان کرد: فرودگاه سردار جنگل رشت مشکلی از بابت نشست‌وبرخاست‌ها نداشت و آماده خدمات‌دهی به مسافران بود.

وی با اشاره به لغو پروازها از رشت به تهران و بالعکس گفت: در روز یکشنبه هشت پرواز تهران به رشت و بالعکس و همچنین در روز دوشنبه شش پرواز تهران به رشت و بالعکس لغو شد.

مدیرکل فرودگاه استان گیلان با بیان اینکه فرودگاه تهران یک فرودگاه مادر است و نشست‌وبرخاست‌های آن در سایر پروازها تأثیر می‌گذارد، تصریح کرد: برخی از پروازها همچون اهواز یا بندرعباس به رشت ممکن است به‌صورت مستقیم انجام نشود اما چون پرواز ابتدا از تهران به بندرعباس و سپس به رشت صورت می‌گرفت، ازاین‌رو چنین لغو پروازهایی را نیز در گیلان شاهد بودیم.

کریم آقایی با اشاره به آمادگی فرودگاه گیلان برای پذیرش پروازهای خارجی به دلیل نامساعد بودن شرایط جوی در تهران گفت: در روز گذشته به فرودگاه‌های تهران اعلام شد که اگر شرایط برای پذیرش مسافران خارجی را ندارند، فرودگاه رشت این آمادگی را دارد تا میزبان مسافران خارجی باشد اما این نوع پرواز در فرودگاه رشت اتفاق نیفتاد.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 41143

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر