رئیس مجمع نمایندگان گیلان بیان کرد

نیاز به خانه‌تکانی دولت و مجموعه‌های اقتصادی کشور

رئیس مجمع نمایندگان استان گیلان با بیان اینکه در بخش‌های اقتصادی شاهد رانت، پارتی‌بازی و دزدی در جامعه هستیم گفت: ما نیاز به یک خانه‌تکانی در داخل و مجموعه‌های خود داریم لذا تعارفی در این خصوص نباید داشته باشیم، نیاز به این خانه‌تکانی از من نماینده گرفته تا دستگاه‌های اداری دیده می‌شود.

نیاز به خانه‌تکانی دولت و مجموعه‌های اقتصادی کشور

گیلان خبر: جبار کوچکی نژاد ظهر امروز در دیدار با مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان در دفتر مدیرکل با ابراز خرسندی از تشکیل معاونت اقتصادی اوقاف اظهار کرد: بودجه سال 97 را تمام کرده  و به شورای نگهبان فرستادیم.

وی با بیان اینکه در بودجه سال  97 بیش از 400 هزار میلیارد تومان بودجه عمومی دولت است گفت: این رقم در ظاهر رقمی خوشحال‌کننده است اما در متن آن، بدبختی و مشکلاتی برای اقتصاد ایران دارد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اگر نتوانیم از این مسیری که داریم طی می‌کنیم برگردیم در آینده نزدیک دچار مشکل جدی در حوزه اقتصادی می‌شویم  تصریح کرد:  ما تأکید کردیم که در طول برنامه، دولت 15 درصد خود را کوچک کند زیرا هرقدر دولت‌ها بزرگ باشند فساد در بدنه دولت‌ها بیشتر است پس باید برای کاهش فساد باید دولت‌ها کوچک شوند تا از میزان آن کاسته شود.

 

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی به فرمایشات رهبر معظم انقلاب درباره عدالت و مبارزه با فساد اشاره کرد و افزود: نظام جمهوری اسلامی ایران بعد از 40 سال باید آینه زلالیت و شفافیت برای دنیا می‌شد.

وی بیان اینکه  در بخش‌های اقتصادی شاهد رانت، پارتی‌بازی و دزدی در جامعه هستیم افزود: ما به یک خانه‌تکانی در داخل و مجموعه‌های خود نیاز داریم لذا تعارفی در این خصوص نباید داشته باشیم، نیاز به این خانه‌تکانی  از من نماینده گرفته تا دستگاه‌های اداری دیده می‌شود.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان ‌یکی از راه‌های این خانه‌تکانی را کوچک کردن سریع دولت عنوان کرد و افزود: مقصود خانه‌تکانی فقط برای دولت فقط نیست بلکه همه بخش‌های نظام جمهوری اسلامی ایران باید خود را کوچک کنند تا بتوانند  نظارت را بیشتر کنند.

کوچکی نژاد با بیان اینکه امسال 40 درصد بودجه عمرانی ما کاهش پیداکرده است افزود: این کاهش به معنای بیکاری بیش‌ازحد کاهش کسب‌وکار است هرچند که برخی از آقایان آمارهایی مبنی بر اشتغال‌زایی می‌دهند اما آن‌هایی که می‌دانند کاهش 40 درصدی بودجه عمرانی یعنی چه، کاهش کسب‌وکار را خوب درک می‌کنند.

وی بابیان اینکه بر مبنای مشکلات به‌ناچار به سمت اوراق مشارکت سوق پیدا کردیم  تصریح کرد: به‌یک‌باره خبردار شدیم در بودجه تلفیق، بیش از 60 هزار میلیارد اوراق مبنی بر فشار دستگاه‌ها در حال توزیع هست که ناچار شدیم دوباره به 38 هزار میلیارد تومان برگردیم.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی اوراق را هم‌معنی بدهکاری توصیف کرد و افزود: اوراق به معنی کشیدن چک بی‌محل است و هنگامی‌که چک زیاد صادر کردید یا باید چک‌ها را جمع کنید یا اینکه خانه خود را به فروش برسانید

وی با بیان اینکه بیش از هفت هزار میلیارد تومان سود اوراقی را که امسال سررسید آن آمده است  می‌دهیم غیرازاینکه تسویه‌حساب کنیم گفت: ما نمی‌توانیم نفت زیادی بفروشیم و البته  برخی‌ها می‌گویند که بعد از برجام حجم بیشتری از  نفت را صادر می‌کنیم و بخشی از این منابع به کشور برنمی‌گرد لذا باید گفت ما  به لحاظ اقتصادی حال‌وروز خوبی نداریم.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به حضور تماشایی مردم در 22 بهمن بعد از حوادث هشت و 9 دی‌ماه خاطرنشان کرد: هرچند مردم با حضور خود حمایتشان را از نظام نشان دادند اما باید من مسئول بفهمم که این مردم برای اصل نظام آمده‌اند.

رئیس مجمع نمایندگان استان گیلان با اذعان به اینکه مردم همه گله‌مندند اما به  اصل نظام اعتقاد دارند بیان کرد: این حضور تماشایی توانست یک سری از بحران‌ها را تقلیل دهد و بعد از حضور ارزشمند مردم، دشمنان با تفرقه‌افکنی فرقه‌ای خواستار خدشه زنی به‌نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران شدند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بحرانی جلوه دادن ایران اسلامی از اهداف دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران است تصریح کرد: در بحرانی کردن نظام منجر به این می‌شود که انرژی مسئولین به‌جای اینکه صرف رفع مشکلات اقتصادی مردم شود، صرف رفع بحران‌ها می‌گردد.

کوچکی نژاد بیان کرد: ما ناامید نیستیم و معتقدیم که نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران همان‌گونه که توانست در حوزه‌های مختلف موفق باشد در حوزه اقتصاد هم موفق می‌شود و شرط این موفقیت این است که نگاه مسئولین در حوزه اقتصادی تغییر کند.

وی با ابراز خرسندی از شکل‌گیری معاونت اقتصادی در اوقاف افزود: اوقاف و آستان قدس رضوی خود یک قدرت اقتصادی هستند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اوقاف دوران پرتنشی را در گیلان پشت سر گذاشت گفت: اینکه میگوییم دولت در حوزه اقتصاد بد عمل کرده است، این بد عمل کردن به همه حوزه‌هایی که قدرت اقتصادی داشته است برمی‌گردد نه صرفاً دولت‌ها.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه موقوفات و قوانین آن پیچیده است گفت: گاهی اوقات انتظارات از اوقاف به دلیل عدم تسلط بر قوانین موقوفه‌ای صورت می‌گیرد که مسئله‌ای را به‌عنوان حق طلب کرده و با اوقاف درگیر می‌شوند.

کوچکی نژاد با تأکید بر اینکه  یکی از کارهای مهم اوقاف این است که  قوانین وقف و موقوفه را برای مردم و مسئولین آشکار کند تصریح کرد: وقف و موقوفات رفتار اعتقادی مردم است، لذا مردم  ریزبینانه رفتارهای شما را در حوزه‌های اقتصادی موردتوجه قرار می‌دهند.

 

وی با بیان اینکه مردم از مجموعه اوقاف به‌عنوان مجموعه‌ای مقدس یاد می‌کنند گفت: باید تلاش کرد که هیچ اتفاقی در این بخش رخ ندهد که موجبات شبهات را برای مردم و برخی از سایت‌ها فراهم آورد.

رئیس مجمع نمایندگان استان گیلان با  بیان اینکه زمانی برای مقبره میرزا کوچک بودجه‌ای در ردیف بودجه قرار دادیم اما متصدی آن  دیگر پیگیری نکرد افزود: امیدواریم که بتوانیم در حوزه‌های مختلف ازجمله بقعه خواهر امام که از حقوق معنوی مردم گیلان است گام برداریم.  

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه درباره  انتشار اوراق وقفی یکی سال صحبت شد و بعدازآن دیگر سخنی از آن شنیده نشد گفت: عدم ارتباط خوب  اوقاف با مجلس شورای اسلامی یکی از ضعف‌های  سازمان اوقاف و امور خیریه است.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 41838

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر