امام‌جمعه آستارا:

اروپایی‌ها سوخت به هواپیمای وزیر خارجه ایران نمی‌دهند

امام‌جمعه آستارا با بیان اینکه اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها با عهدشکنی‌هایی که انجام داده‌اند قابل‌اعتماد نبوده و دل بستن به این عهدشکنان درست نیست گفت: کار به‌جایی رسیده است که اروپایی‌ها سوخت به هواپیمای وزیر خارجه ایران نمی‌دهند.

اروپایی‌ها سوخت به هواپیمای وزیر خارجه ایران نمی‌دهند

گیلان خبر: حجت‌الاسلام‌والمسلمین کاظم حافظ نیا امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه با اشاره به شیطنت‌های آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها که بعضی‌ها سنگ آن‌ها را به سینه می‌زنند اظهار کرد: کار به‌جایی رسیده است که اروپایی‌ها سوخت به هواپیمای وزیر خارجه ایران نمی‌دهند.

وی با بیان اینکه اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها با عهدشکنی‌هایی که انجام داده‌اند قابل‌اعتماد نبوده و دل بستن به این عهدشکنان درست نیست تصریح کرد: آمریکایی‌ها دردی از مشکلات کشور درمان نمی‌کنند درحالی‌که عده‌ای از مسئولین در بحث اقتصاد مقاومتی موردنظر مقام معظم رهبری نگاه به بیرون از کشور دارند.

امام‌جمعه آستارا با اشاره به اینکه با آمریکا و رژیم قاصب صهیونیستی رابطه سیاسی نداریم و صهیونیست را به‌عنوان یک رژیم قاصب و کودک کش قبول داریم بیان کرد: با حفظ عزت و اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران می‌توان با دنیا و اروپا تعامل برقرار کرد.

خطیب جمعه آستارا با بیان اینکه شفاف‌سازی در بحث اقتصاد مقاومتی بسیار مهم بوده و تا شفاف‌سازی و مقابله با فساد صورت نگیرد اقتصاد مقاومتی تحقق پیدا نمی‌کند افزود: در بحث اقتصاد مقاومتی باید یک فضای باثبات و رقابتی در کشور ایجاد شود تا سرمایه‌گذار نسبت به سرمایه‌گذاری رغبت پیدا کند.

حافظ نیا با اشاره به دیدار اخیر دست‌اندرکاران کنگره 14 هزار شهید کارگری با مقام معظم رهبری بیان کرد: 14 هزار شهید از یک قشر آن‌هم قشر کارگر جان خود را درراه دفاع از نظام و انقلاب اسلامی تقدیم کرده‌اند و تکریم برخی از اقشار جامعه مثل همین قشر کارگر اهمیت به سزایی دارد.

وی با بیان اینکه مدیرانی که کمترین کار را برای این کشور انجام داده‌اند حقوق‌های آن‌چنانی دریافت می‌کنند، اما مسئولین دولت از دادن حق قانونی کارگران کوتاهی می‌کنند گفت: کارگران با بصیرت و انقلابی کشور دست رد به سینه دشمن زدند و گفتند با حقوق کم می‌سازیم، اما دست کمک به‌سوی آمریکا دراز نمی‌کنیم.

امام‌جمعه آستارا با اشاره به اینکه در آستانه روز درخت‌کاری قرار داریم و منابع طبیعی همه از انفال الهی بوده و متعلق به خدا و رسول خدا دارند بیان کرد: مقام معظم رهبری دغدغه دریاچه‌ها، کوه‌ها، جنگل‌ها و دریاها رادارند درحالی‌که مردم و مسئولین در نابودی جنگل‌ها، کوه‌ها و انفال الهی کوتاهی می‌کنند.

خطیب جمعه آستارا با بیان اینکه در خصوص حیران آستارا بارها تذکر داده‌شده است، اما کسی کوه خواری و نابودی جنگل‌های حیران را جدی نمی‌گیرد خاطرنشان کرد: جنگل‌ها، کوه‌ها و درختان حیران آستارا در حال نابودی هستند و باید جلوی برخی از اقدامات خودسرانه در این منطقه را بگیریم.

حافظ نیا با اشاره به شروع هفته احسان و نیکوکاری اظهار کرد: مردم باید فرزندان فقرا و ایتام را مانند فرزندان خود حساب کنند و هر آن چیزی که در آستانه عید نوروز برای فرزندان خود تهیه می‌کنند باید مشابه آن را هم برای فرزندان فقرا و ایتام بگیرند، زیرا آن‌ها در آستانه سال نو چشم‌به‌راه کمک‌های مردمی هستند.

وی با اشاره به شهادت دو تن از همسران حضرت علی (ع) در ماه جمادی‌الثانی، روز شهادت ام‌البنین را مصادف با روز مادران و همسران شهدا دانست و بیان کرد: ام‌البنین باتربیت چهار فرزند در خانه حضرت علی (ع) و تقدیم آن‌ها درراه کربلا حق بزرگی بر گردن ما دارند.

امام‌جمعه آستارا با بیان اینکه حضرت ابوالفضل (ع) در دامان مادری به نام ام‌البنین پرورش‌یافته و دغدغه حضرت ابوالفضل (ع) دفاع از دین، عدالت و امامت بود خاطرنشان کرد: حضرت ابوالفضل (ع) دفاع از دین، امامت و عدالت را در دامان زنی فداکار به نام ام‌البنین یاد گرفته‌اند.

خطیب جمعه آستارا با اشاره به اینکه تقوا به معنای دوری از گناهان و ترک معاصی و انجام دقیق واجبات دینی است تصریح کرد: اگر ما واجبات دینی را به‌موقع انجام دهیم و در کنار آن از معاصی و حرام‌های الهی دوری‌کنیم قطعاً عاقبت‌به‌خیر می‌شویم.


منبع: فارس

 

کد مطلب: 42006

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر