امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه:

تحقق عدالت از اصلی‌ترین آرمان‌های امام راحل بود

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه با بیان اینکه از نظام اسلامی به‌عنوان مهم‌ترین میراث امام خمینی (ره) باید صیانت شود گفت: تحقق عدالت و تعالی فرهنگی و معنوی از اصلی‌ترین آرمان‌ها و آرزوهای امام راحل بود.

تحقق عدالت از اصلی‌ترین آرمان‌های امام راحل بود

گیلان خبر: حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد ساجدی امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه با بیان اینکه از نظام اسلامی به‌عنوان مهم‌ترین میراث امام خمینی (ره) باید صیانت شود اظهار کرد: تحقق عدالت و تعالی فرهنگی و معنوی از اصلی‌ترین آرمان‌ها و آرزوهای امام راحل بود.

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه با اشاره به اینکه در آستانه فرارسیدن سالروز میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) و روز زن و مادر قرار داریم تصریح کرد: امیدواریم زنان و مادران امروز جامعه شخصیت و سیره این بانوی بزرگوار را الگوی خود قرار دهند.

وی با بیان اینکه زن در فرهنگ و نظام اسلامی دارای ارج و منزلت بالایی است و بین زن و مردم در دست‌یابی به مدارج معنوی تفاوتی وجود ندارد خاطرنشان کرد: بانوان در انقلاب و دوران دفاع مقدس در عرصه‌های مختلف اجتماعی، علمی، فرهنگی، سیاسی و مدیریتی کشور نقش تأثیرگذاری ایفا کرده‌اند.

خطیب جمعه آستانه‌اشرفیه با اشاره به اینکه در هفته امور تربیتی و تربیت اسلامی قرار داریم بیان کرد: راهی که شهیدان باهنر و رجایی بازکرده‌اند همکاران امور تربیتی و تربیت اسلامی ما در آموزش‌وپرورش در تربیت میلیون‌ها دانش‌آموز ادامه می‌دهند.

ساجدی با تأکید بر اینکه زحمات مربیان امور پرورشی در آموزش‌وپرورش زمانی مفید و ثمربخش خواهد بود که بیش از گفتار و آموزش خودشان نمونه رفتار، منش و الگوی عملی باشند بیان کرد: در تربیت نقش اصلی را سلوک عملی و پایبندی خود مبلغ و مروج‌های دینی ایفا می‌کند.

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه یکی از آسیب‌های شایع در محیط‌های رسمی و دستگاه‌های مختلف اداری انجام کارهای تشریفاتی و فرمایشی دانست و تصریح کرد: از مربیان پرورشی انتظار داریم به‌جای تأکید بر کمیت‌ها بر کیفیت و خروجی کار توجه کرده و از گرفتن عکس‌های تشریفاتی و گزارش پرکن خودداری کنند.

وی با بیان اینکه در آستانه عید نوروز و هفته احسان و نیکوکاری قرار داریم تصریح کرد: مردم نیکوکار آستانه‌اشرفیه باید افراد بی‌بضاعت و ضعیف جامعه را در شادی عائله و فرزندان خود سهیم کنند تا از این طریق، مورد خشنودی خدا قرار گیرند.

ساجدی با اشاره به اینکه 15 اسفند در تقویم جمهوری اسلامی ایران به‌روز درخت‌کاری نام‌گذاری شده است گفت: از فرصت بهار و شکوفایی طبیعت جهت غرس نهار باید استفاده کرد، زیرا درخت‌کاری نیاز عمومی زمین برای همه بشر بوده و بخشی از حیات روی کره زمین به محیط‌زیست شاداب و زنده بستگی دارد.

خطیب جمعه آستانه‌اشرفیه با بیان اینکه تعریض خیابان اصلی شهر از حد واسط حرم تا میدان معین مورد ایجاد نگرانی در بین شهروندان، علاقه‌مندان محیط‌زیست و اصحاب رسانه شده است بیان کرد: این مصوبه شورای شهر آستانه‌اشرفیه مانند دیگر مصوبات ممکن است موافقین و مخالفینی داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه در شهرسازی و معماری شهری مصلحت عموم را باید مدنظر قرارداد تصریح کرد: اعضای شورای شهر آستانه‌اشرفیه باید با مشورت صاحب‌نظران، کارشناسان دلسوز و عقبه مردمی بیشتر و بهتری برنامه‌ها و طرح‌های خود را به اجرا دربیاورند تا به صلاح شهر و شهروندان تمام شود.


منبع: فارس

 

کد مطلب: 42008

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر