امام جمعه موقت بندرانزلی:

هرکه صاحب پول وقدرت می‌شود خیلی زودبه منابع طبیعی آسیب می‌زند

امام جمعه موقت بندرانزلی گفت: هرکسی صاحب پول و قدرت و نفوذی می‌شود خیلی زود به منابع طبیعی آسیب می‌زند، نمونه آن را می‌توانید در تالاب انزلی مشاهده کنید.

هرکه صاحب پول وقدرت می‌شود خیلی زودبه منابع طبیعی آسیب می‌زند

گیلان خبر: حجت‌الاسلام محمدصادق ایران عقیده در نماز عبادی و سیاسی جمعه این هفته شهرستان با اشاره به تأکیدات رهبری در باره آسیب‌شناسی انقلاب اسلامی در آستانه 40 سالگی انقلاب اظهار کرد: به فرمایش امام (ره) مبادا زمانی برسد که سیاسیون و مسئولان ما به محرومین پشت کرده و در مقابل صاحبان قدرت و ثروت کرنش کنند.

وی افزود: یکی از آسیب‌های نظام اسلامی اشرافی گری است، وقتی زندگی رهبر یک نظام اسلامی و نائب امام زمان (عج) در حد متوسط و حتی رو به پایین سطح جامعه است چرا دیگرآن‌هم این کار را نمی‌کنند؟ اشرافی گری در بین برخی مسئولان و سیاسیون بسیار خطرناک بوده و یک آسیب بزرگ است.

امام جمعه موقت انزلی با اشاره به عاقبت زبیر بیان کرد: زبیر تنها کسی بود که بعد از رحلت پیغمبر و ماجرای سقیفه تنها به دفاع از علی (ع) پرداخت و برای او شمشیر زد اما بعد از گذشت 25 سال که خلافت به علی (ع) رسید او تنها بعد از گذشت 3 ماه از اولین کسانی بود که بر امام خود نیز شمشیر کشید و جمل راه‌به‌راه انداخت و این ها تنها به خاطر مال‌اندوزی‌ها و اشرافی گری‌های او در طول آن 25 سال بود.

ایران عقیده با اشاره به‌روز درختکاری در هفته جاری تصریح کرد: هرکسی صاحب پول و قدرت و نفوذی می‌شود خیلی زود به منابع طبیعی آسیب می‌زند، نمونه آن را می‌توانید در همین تالاب انزلی مشاهده کنید.

وی افزود: به تالاب بین‌المللی انزلی که زیستگاه پرندگان است دست‌درازی می‌کنند و با تخریب آن زندگی ساکنین اطراف آن را نیز منحل کرده اند، این در حالی است که به فرمایش بزرگان قطع درختان و تعرض به محیط‌زیست حتی برای ساخت حوزه علمیه نیز روا نیست.

امام جمعه موقت انزلی با اشاره به سخنان رهبری در دیدار با مردم تبریز نیز تصریح کرد: عدالت‌خواهی و ظلم‌ستیزی اولین کارکرد انقلاب اسلامی است و پیشرفت در عرصه‌های مختلف به معنای واقعی کلمه رخ‌داده اما در زمینه «عدالت» اقرار می‌کنیم که عقب‌مانده‌ایم.

ایران عقیده افزود: به فرمایش رهبر معظم انقلاب، دل سپردن به بیگانگان و آنکه دلباخته آمریکا و قبله او استکبار است به درد این نظام نمی‌خورد، این همان ارتجاع است و فساد، ضعف عدالت و تبعیض از آسیب‌های نظام اسلامی است.

وی با تاکید بر رعایت اخلاص در کارها گفت: جهت‌گیری‌های انقلاب اسلامی باید حفظ شود، فهم درست از اسلام و شناخت اصل ولایت فقیه و رابطه امام و مأموم از الزامات است، کار از روی اخلاص برای مردم و بدون منت گذاشتن برای آنان باید انجام شود.

امام جمعه موقت بندرانزلی به موضوع اختلاس‌ها نیز اشاره و تاکید کرد: وقتی مسئولی را به جرم اختلاس دستگیر می‌کنند این بسیار خطرناک است و باید برای عبرت، آن را به مردم معرفی و رسوا کرد و حتی یک مورد آن‌هم زیاد است.

ایران عقیده ناامن سازی جامعه اسلامی را از دیگر پروژه‌های دشمن برشمرد و خاطرنشان کرد: امنیت این کشور دشمن را ناراحت کرده است، پروژه‌سازی می‌کنند و کاری می‌کنند که مردم را معترض نشان داده و حتی اعتراض‌های کوچک را هم بسط می‌دهند، نباید به راهی که دشمن کلید آن را زد ورود کرد.

وی افزود: در شبکه‌های مجازی تصویری از دختری 16 ساله منتشر می‌شود که روسری خود را بر روی چوب می گذارد و وقتی او را می‌خواهیم و دلیل کارش را جویا می‌شویم می‌گوید به من گفتند این کار را بکن و من هدف از آن را نمی‌دانستم و حتی وقتی از آن نوجوان می‌پرسیم که چرا پرچم ایران را پایین کشیدی می‌گوید فردی در کنارم با تشویق و تعریف از من، من را به این کار مجاب کرد و من هم تحت آن شرایط این کار را انجام دادم.


منبع: فارس

 

کد مطلب: 42009

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر