مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان خبر داد

اجرای طرح آرامش بهاری در 26بقاع متبرکه گیلان بامشارکت 3000 نفر

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گیلان از برگزاری طرح آرامش بهاری در 260 بقاع متبرکه گیلان با مشارکت سه هزار نفر برای هشتمین سال پیاپی خبر داد.

اجرای طرح آرامش بهاری در 26بقاع متبرکه گیلان بامشارکت 3000 نفر

گیلان خبر: حجت‌الاسلام‌والمسلمین ستار علیزاده پیش از ظهر امروز در نشست خبری طرح آرامش بهاری در دفتر مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان  با گرامیداشت ایام میلاد حضرت زهرا (س) اظهار کرد: اداره اوقاف طرح  آرامش بهاری در ایام نوروز را  با محوریت امنیت فرهنگی  در دستور کار خود قرار داده است.

وی با اشاره به تأثیر رسانه در انعکاس اقدامات اوقاف در جامعه افزود: یکی از مؤثرترین قشر جهت تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی و ترویج وقف، اصحاب رسانه هستند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گیلان با اشاره فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر دستور آتش به اختیار در حوزه‌های فرهنگی گفت: اگر همه دستگاه‌ها این دستور را سرلوحه خود بداند بسیاری از مشکلات جامعه برطرف خواهد شد.

وی با بیان اینکه اوقاف یک سازمان برنامه محور است افزود: برای نخستین بار در استان گیلان تیمی شهرستانی تشکیل‌شده و ناظر بر عملکرد  فرهنگی  بقاع متبرکه در طرح‌های ابلاغ‌شده خواهد بود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گیلان  هدف از اجرای طرح آرامش بهاری را  نشر ارزش‌های اسلامی و سبک زندگی ایرانی اسلامی با روش‌های نوین عنوان کرد و گفت: این طرح از ۲۵ اسفند تا ۱۵ فروردین سال ۹۷ برای هشتمین سال پیاپی در گیلان برگزار می‌شود.

علیزاده با بیان اینکه  طرح آرامش بهاری در ۲۶۰ بقعه متبرکه اجرا می‌شود گفت: بیش از سه هزار نفر از اعضای رسمی و افتخاری در نظارت و بازرسی عملکرد میزبانان جهت تکریم مهمانان نوروزی دعوت به همکاری شده‌اند و ۲۵۰ مبلغ اعزامی از قم نیز در طرح آرامش  حاضر هستند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گیلان با اشاره به برپایی خیمه معرفت  در بقاع متبرکه افزود: گردشگران و همشهریان  در غرفه‌های مختلف کودکان، نوجوانان، خانواده، ازدواج، همسرداری و غیره  می‌توانند از محضر متخصصین بهره‌مند شوند.

علیزاده با بیان اینکه برگزاری نماز جماعت، ادعیه و برنامه تحویل سال نو در دستور کار طرح آرامش بهاری قرار دارد بیان کرد: عطرافشانی گلزار شهدا در بقاع  متبرکه و پخش مستقیم کلام رهبری معظم نظام، برگزاری کارهای فرهنگی و مسابقات از دیگر برنامه‌های طرح آرامش بهاری است.

علیزاده از اسکان موقت در بقاع متبرکه  برای مسافرین و گردشگران خبر داد و افزود: ۷۰ زائرسرا نیز در خدمت مسافرین خواهد بوده و مسافرین  از ویزیت پزشک رایگان بهره‌مند می‌شوند.

وی افزود: تشکیل ستاد استانی و شهرستانی آرامش بهاری در ۲۰ جلسه انجام گرفت و شاهد آمادگی کامل بقاع متبرکه در میزبانی از مسافرین نوروزی هستیم.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گیلان از اهمیت نظارت استانی و شهرستان  جهت هرچه باشکوه‌تر برگزار شدن طرح آرامش بهاری  خبر داد و گفت:  آسیب در چهارشنبه‌سوری باید جدی گرفته شود زیرا شاهد آسیب‌های فراوانی از بی‌تدبیری برخی افراد در جامعه هستیم.

 

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 42198

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر