رئیس بنیاد شهید گیلان بیان کرد

نقش منحصربه‌فرد زنان در اعزام رزمندگان به جبهه

رئیس بنیاد شهید استان گیلان گفت: نقش مادران و همسران در اعزام رزمندگان و شهدای بزرگوار ایران اسلامی منحصربه‌فرد بوده که نشان از برجستگی نقش زنان و مادران در حفظ آرمان‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دارد.

نقش منحصربه‌فرد زنان در اعزام رزمندگان به جبهه

گیلان خبر: عبدالله پاکاری با گرامیداشت 22 اسفند رو بزرگداشت شهدا و هفته بزرگداشت مقام زن و مادر اظهار کرد: مادران و زنان نقش به سزایی در دوره‌های مختلف تاریخی داشته‌اند که بر کسی پوشیده نیست.

وی نقش زنان در شکل‌گیری انقلاب اسلامی و پیشبرد دوران دفاع مقدس را برجسته دانست و افزود: زنان علاوه بر حضور مستقیم در دفاع مقدس در پشتیبانی رزمندگان نقش‌آفرینی کرده و حمایت‌های بی‌نظیری از جبهه‌های نبرد حق علیه باطل داشتند.

رئیس بنیاد شهید استان گیلان با اشاره به حضور 35 شهیده زن در تاریخ استان گیلان بیان کرد: نقش مادران و همسران در اعزام رزمندگان و شهدای بزرگوار ایران اسلامی منحصربه‌فرد بوده که نشان از نقش پررنگ زنان و مادران در حفظ آرمان‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دارد.

پاکاری با بیان اینکه رزمندگان در جبهه به دلیل حضور و مدیریت خوب همسران و مادران در زندگی فردی دغدغه‌ای نداشته و جانانه ایثارگری کردند گفت: علاوه بر حمایت گسترده زنان از رزمندگان در اعزام عزیزانشان، در تدارکات برای جبهه ید طولایی داشته و کمک‌های بسزایی به جبهه‌های حق علیه باطل داشتند.

وی صبر، مقاومت و ایستادگی مادران، همسران و خواهران شهدا را یکی از عوامل استمرار انقلاب اسلامی ایران عنوان کرد و افزود: ایثارگری شهدای ایران اسلامی عزت و اقتدار را برای کشور به ارمغان آرد و ناتوانی دشمنان در مقابل ایمان وحدت و اراده مردم این مرزوبوم را به رخ جهانیان کشید.

رئیس بنیاد شهید استان گیلان با بیان اینکه ما مکلف به احترام ویژه نسبت به همسران و مادران شهدا هستیم اظهار کرد: تقارن روز بزرگداشت شهید با هفته بزرگداشت مقام زنان و مادران را به فال نیک گرفته و آن را بهترین بهانه برای قدردانی از مقام شامخ این عزیزان می‌دانیم.

پاکاری گفت: بنیاد شهید در کنار برنامه‌هایی که برای بزرگداشت مقام شهید داشته، برنامه‌های تجلیلی از مادران و همسران شهدا با مساعدت دستگاه‌ها را نیز در دستور کار خود قرار داده است.

وی با بیان اینکه تکریم از همسران و مادران شهدای مدافع حرم را نیز در دستور کار خود قراردادیم افزود: در شهرستان‌های مختلف برنامه‌های تجلیلی را از خانواده‌های شهدای گران‌قدر استان گیلان مقرر کرده و آن را بهانه‌ای برای قدردانی از صبر و استقامت آنان در فراغ عزیزانشان قرار داده‌ایم.

 22 اسفند روز گرامیداشت مقام شهدا در تقویم جمهوری اسلامی ایران نامگذاری شده است.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 42220

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر