امام‌جمعه آستارا در انتقاد از عملکرد دولت در تحقق شعار سال:

تلاش‌های دولت در تحقق شعار سال جدی نبود

امام‌جمعه آستارا در انتقاد از عملکرد دولت در تحقق شعار سال 96 گفت: تلاش‌های صورت‌گرفته دولت در بحث اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال جدی نبود.

تلاش‌های دولت در تحقق شعار سال جدی نبود

گیلان خبر: حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم حافظ‌نیا شامگاه دوشنبه در انتقاد از عملکرد دولت در تحقق شعار سال 96 اظهار کرد: یک سال دیگر هم سپری شد و اقتصاد مقاومتی که چندین سال متوالی با عناوین مختلف از سوی مقام معظم رهبری مطرح می‌شود در لفظ ماند و زیاد به آن عمل نشد. 

وی با بیان اینکه مسئولین اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال را در آمار و ارقام و برگزاری جلسه‌های اقتصاد مقاومتی خلاصه کرده‌اند، اما در عمل چیزی از اقتصاد مقاومتی دیده نمی‌شود تصریح کرد: اگر مسئولین در تحقق اقتصاد مقاومتی پای‌کار می‌آمدند مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم تاکنون رفع شده بود.

امام‌جمعه آستارا با اشاره به اینکه مراجعه فراوان خانواده‌های کم‌درآمد و جوانان تحصیل‌کرده بیکار به دفتر بنده و نماینده مردم در خانه ملت نشان می‌دهد که دولت در تحقق اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال قدمی برنداشته است بیان کرد: تلاش‌های صورت‌گرفته دولت در بحث اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال جدی نبود. 

حافظ‌نیا با بیان اینکه در بحث تولید در این چند سال اخیر به‌ویژه امسال اقدام خاصی از سوی دولت انجام نشده است گفت: در تولید خیلی عقب ‌مانده‌ایم به‌جای اینکه بیشتر به فکر تولید و حمایت از تولید داخلی باشیم بیشتر به سمت واردات کالاهای خارجی مشابه تولید داخل گرایش پیدا کرده‌ایم. 

وی به نرخ بالای سود بانکی تسهیلات دولت در راستای حمایت از تولیدکننده اشاره کرد و افزود: دولت با این نرخ بالای سود بانکی نه‌تنها از تولیدکننده حمایت نمی‌کند بلکه این تسهیلات گران‌قیمت کمر تولیدکنندگان را خردکرده و بسیاری از تولیدکنندگان در آستانه ورشکستگی هستند.  


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 42223

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر