رئیس مجمع نمایندگان گیلان خبر داد

افزایش سالانه 570 میلیون مترمکعبی رسوبات درتالاب‌های گیلان

رئیس مجمع نمایندگان گیلان با اشاره به افزایش رسوب در بستر تالاب‌ها گفت: نباید ساماندهی تالاب‌ها منحصر به تالاب انزلی و صومعه‌سرا معطوف شود.

افزایش سالانه 570 میلیون مترمکعبی رسوبات درتالاب‌های گیلان

گیلان خبر: جبار کوچکی نژاد ظهر امروز در دهمین جلسه شورای برنامه‌ریزی گیلان در سالن اجتماعات استانداری با اشاره به موانع دستگاه‌های نظارتی در ساماندهی تالاب‌ها اظهار کرد: برای ساماندهی تالاب‌ها و لایروبی‌ها از سوی بخش خصوصی دستگاه‌های نظارتی اعلام می‌کنند که آسیب‌های زیست‌محیطی و سایر عوامل را به دنبال دارد.

وی با بیان اینکه جلسات شورای برنامه‌ریزی برای حل مشکلات توسعه در استان است افزود: اگر محیط‌زیست در بحث برداشت از بستر تالاب‌ها مشکلی ندارد باید در سطح کشور بخش‌های خصوصی را فراخوان کرده تا یک میلیارد و 200 میلیون مترمکعب رسوبات موجود در تالاب که سالانه 570 میلیون مترمکعب بر آن افزوده می‌شود برداشت و مورداستفاده قرار بگیرد.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی گفت: شرکت ژاپنی در تالاب با امکاناتی که از ما می‌گیرد چه‌کاری برای ما انجام داده که پس از 15 سال در تالاب حضور دارد؟

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه برنامه‌ها برای ساماندهی تالاب‌ها باید در سطح استان باشد گفت: نباید ساماندهی تالاب‌ها منحصر به تالاب انزلی و صومعه‌سرا معطوف شود.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 42305

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر