نماینده مردم رودبار بیان کرد

لزوم به‌کارگیری ازامکانات واستعدادروستابرای ایجاداشتغال وتوسعه پایدار

نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ظرفیت‌ها و استعداد موجود در روستا گفت: باید موانع موجود در روستا برداشته شود تا شاهد مهاجرت معکوس جوانان به روستاها باشیم.

لزوم به‌کارگیری ازامکانات واستعدادروستابرای ایجاداشتغال وتوسعه پایدار

گیلان خبر: منوچهر جمالی پیش از ظهر امروز در دهمین جلسه شورای برنامه‌ریزی گیلان در سالن اجتماعات استانداری اظهار کرد: گیلان متفاوت با سایر استان‌هاست و جدیت ما نسبت به سایر استان‌ها بیشتر در جلسات بوده است.

وی با اشاره به رشد جمعیت بسیار شدید درگذشته افزود: رشد جمعیت در یک برهه از زمان منجر به ساخت زیرساخت‌های آموزشی و دانشگاهی بسیار زیادی شد اما حالا با صندلی‌های خالی در دانشگاه‌ها و مدارس بلااستفاده مواجه هستیم.

نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ناکارآمدی در تهیه مسکن و شغل برای رشد جمعیت کنترل نشده گفت: در برخی از موارد تصمیماتی گرفته‌شده که با حساب‌وکتاب کردن نمی‌توان به اطلاعاتی جامع دست‌یافت.

عضو مجمع نمایندگان گیلان با اشاره به مهاجرت روستا به شهر بیان کرد: با فشارهای وارده به روستائیان نظیر بیرون کردنشان از جنگل به ‌بهانه تخریب زمینه را برای مهاجرتشان فراهم کردیم.

جمالی با اشاره به آسیب‌های وارده به منابع طبیعی گفت: براثر خالی شدن روستا زمینه برای قاچاق چوب و قطع درختان فراهم‌شده است.

وی با بیان اینکه در طرح هادی روستاها محصور شده‌اند افزود: زندگی واقعی با محصور کردن روستا از روستانشینان گرفته‌شده و بعد آن‌ها را متهم به تخلف و تجاوز کرده و سیستم انتظامی و قضایی را نیز متوجه آن‌ها کردیم.

نماینده مردم رودبار با بیان اینکه به‌جای فراهم کردن زیرساخت در روستا مردم را به شهر فراری دادیم گفت: اکنون جوانان در روستا هیچ پناهگاهی ندارند و مجبورند برای ادامه زندگی به شهرها مهاجرت کنند.

جمالی با اشاره به اینکه اقتصاد در روستا به دست کهن‌سالان افتاده گفت: هیچ رغبتی برای تولید محصول در روستا وجود ندارد و در سال‌های آینده با پیرانی مواجه می‌شویم که باز برای آن‌ها هم نمی‌دانیم باید چه‌کاری انجام دهیم.

وی با بیان اینکه امنیت سرمایه‌گذاری در استان دیده نشده افزود: برای بازگشت امنیت در استان باید به روستاها تکیه کنیم تا زمینه برای مهاجرت معکوس جوانان فراهم شود.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 42308

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر