استاندار گیلان:

کشاورزی و گردشگری محور برنامه‌ریزی‌های توسعه گیلان باشد

استاندار گیلان بر لزوم به کاری گیری از ظرفیت‌های استان برای توسعه تجارت تأکید کرد و گفت: کشاورزی و گردشگری باید محور برنامه‌ریزی‌های توسعه در گیلان باشد.

کشاورزی و گردشگری محور برنامه‌ریزی‌های توسعه گیلان باشد

گیلان خبر: مصطفی سالاری پیش از ظهر امروز در دهمین جلسه شورای برنامه‌ریزی گیلان در سالن اجتماعات استانداری اظهار کرد: ظرفیت‌های اقتصادی در گیلان مشخص است اما باید دید چگونه می‌توان بامطالعه و برنامه‌ریزی صحیح می‌تواند سهم گیلان را در اقتصاد ملی تعیین کرد.

وی با اشاره به 300 هزار بهره‌بردار کشاورزی در گیلان افزود: کشاورزی از منظر معیشت اقتصاد بسیار مهم است و نیاز به برنامه‌ریزی عمیق ندارد چون جهاد کشاورزی برای توسعه آن برنامه دارد.

استاندار گیلان با اشاره به ظرفیت گردشگری در استان گفت: با استفاده از مطالعات گذشته در حوزه گردشگری توانستیم ظرفیت‌های گردشگری را در استان ساماندهی کنیم و انتظار داریم دستگاه‌ها موانع را از پیش روی توسعه استان بردارند.

سالاری با اشاره به وضعیت تجارت در گیلان گفت: تجارت استان به‌نوعی افول کرده و راه‌آهن، بندرانزلی و کاسپین از فرصت‌هایی برای توسعه تجارت است.

وی با اشاره به ساماندهی تالاب گفت: آب منطقه‌ای منطقه تالاب‌های گیلان را باید با محدودیت‌های کنوانسیون تالاب‌ها برنامه‌ریزی‌های صحیحی داشته باشد تا دو نوع مدیریت در منطقه تالاب نداشته باشیم.

استاندار گیلان با تأکید بر اینکه منابع زیست‌محیطی باید در جای درست استفاده و هزینه شود گفت: طبق مطالعات انجام‌شده یک‌سوم گوهررود ساماندهی می‌شود تا هر چه سریع‌تر معضل زیست‌محیطی شهروندان حل شود.

سالاری با تأکید بر پیوند شهروندان با رودخانه‌ها گفت: در راستای حفاظت شهروندان از رودخانه‌ها 11 میلیارد تومان اعتبار تخصیص‌یافته تا علاوه بر رونق گردشگری حفاظت از رودخانه‌ها را نیز شاهد باشیم.

وی با اشاره به طرح توسعه منظومه‌های روستایی گفت: وقت‌های مبسوطی برای توسعه روستاها گذاشته‌شده و باید علاوه بر مقاوم‌سازی روستاها بوم گردی و گردشگری را در آن‌ها فعال کنیم.

استاندار گیلان با اشاره به سهل‌الوصول بودن اطلاعات در روستا گفت: در طرح‌های روستایی می‌توان با آمایش طرح‌های فعلی و آتی نیازها را شناسایی و در جهت رفع آن برنامه‌ریزی کرد.

 

 

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 42309

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر