به مناسبت دومین سالگرد شهید مدافع حرم سعید مسافر:

همسرشهیدمدافع حرم:شهید مسافررفت تاچادرمحکم‌تربرسرمان بماند

همسر شهید مدافع حرم با اشاره به اینکه شهید می‌گفت به خاطر این به سوریه می‌رود تا چادر محکم‌تر بر سر همسرش بماند گفت: در زمان اعزام آقا سعید، به یاد روزی افتادم که زنان کوفی مردانشان را از همراهی با حضرت مسلم (ع) منصرف می‌کردند اما با اطمینان قلب، آقا سعید را راهی کردم، انگار حضرت مسلم (ع) به کمک من آمد.

همسرشهیدمدافع حرم:شهید مسافررفت تاچادرمحکم‌تربرسرمان بماند

گیلان خبر: عفت حسین زاده در حاشیه دومین سالگرد شهید مدافع حرم سعید مسافر، در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس در رشت با اشاره به شخصیت بارز شهید در زندگی اظهار کرد: شب خواستگاری از عزم آقا سعید برای رفتن به سوریه باخبر شدم و او شبِ فردای خواستگاری به سوریه اعزام شد.

وی با بیان اینکه شهید مسافر از بهترین‌های جامعه امروزی بود گفت: هیچ‌گاه از مسئولیت و جایگاه همسرم خبر نداشتم و پس از شهادت او فهمیدم که آنجا فرماندهی تعدادی از نیروها را بر عهده داشت.

همسر شهید مدافع حرم سعید مسافر با اشاره به اینکه شهید سمت خود در جبهه را نزد خانواده پنهان می‌کرد افزود: آقا سعید همیشه می‌گفت مسئول جارو زنی در محل خدمتم هستم.

حسین زاده با اشاره به نحوه آشنایی و ازدواج با شهید مسافر بیان کرد: سعید به من می‌گفت که از حضرت معصومه (س) خواستم برایم خواهری کند و یک دختر خوب پیش رویم بگزارد تا اینکه شما به من معرفی شدید.

وی با بیان اینکه 154 روز با شهید زندگی کرده است تصریح کرد: یک روز دیدم سعید خیلی حالش گرفته بود و روزنامه در دستش را به زمین کوبید و گفت، خودت روزنامه را بردار و ببین که دیدم عکس دختربچه سه یا چهارساله سوری بود که تکفیری‌ها او را به میله‌های فلزی پنجره‌ای با زنجیر بسته بودند، شهید رو به من گفت؛ بگوییم کوریم و این‌ها را نمی‌بینیم؟ آیا امروز مثل عاشورا نیست؟

همسر شهید با اشاره به اینکه شهید می‌گفت به خاطر این به سوریه می‌رود تا چادر محکم‌تر بر سر همسرش بماند و دست کثیف بیگانه‌ای نتواند آن را از سر زنان بکشد گفت: در زمان اعزام آقا سعید، به یاد روزی افتادم که زنان کوفی مردانشان را از همراهی با حضرت مسلم (ع) منصرف می‌کردند اما با اطمینان قلب، آقا سعید را راهی کردم، انگار حضرت مسلم (ع) به کمک من آمد.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 42754

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر