عضو مجمع نمایندگان گیلان:

راه‌اندازی مجدد چرخه هسته‌ای کشور ممکن اما نیازمند زمان است

عضو مجمع نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه راه‌اندازی مجدد چرخه هسته‌ای کشور ممکن اما نیازمند صرف زمان است گفت: برجام صلح‌دوستی ایران و نقض عهد آمریکا را به دنیا اثبات کرد.

راه‌اندازی مجدد چرخه هسته‌ای کشور ممکن اما نیازمند زمان است

گیلان خبر: ذبیحالله نیکفر با اشاره به دستاوردهای فناوری هسته‌ای در کشور و آینده پیش روی آن اظهار کرد: فناوری هسته‌ای باهمت بالا و باغیرت جوانان و دانشمندان ایرانی بومی شد و ایران را در صدر کشورهای دارای فناوری هسته‌ای قرارداد.

وی با اشاره به تعلیق فعالیت‌های هسته‌ای پس از برجام افزود: گرچه محدودیت‌هایی در فعالیت و چرخش سانتریفیوژها در حال حاضر اعمال‌شده اما هرگاه ایران بخواهد می‌تواند به فعالیت صلح‌آمیز هسته‌ای دسترسی داشته باشد.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه راه‌اندازی مجدد چرخه هسته‌ای کشور نیازمند زمان است تصریح کرد: ایران به تاکید رهبر معظم انقلاب هیچ‌گاه در سمت‌وسوی دستیابی به سلاح هسته‌ای گام برنداشته و نخواهد برداشت و می‌تواند در هر برهه از زمان به فعالیت هسته‌ای خود ادامه دهد.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در خانه ملت با اشاره به استفاده انسان‌دوستانه از فناوری هسته‌ای در ایران گفت: جمهوری اسلامی یکی از مقیدترین کشورهای منطقه است و هیچ‌گاه از فناوری و دانش هسته‌ای در جهت از بین بردن انسان و ناامن کردن منطقه به کار نمی‌برد.

نیکفر با تاکید بر اینکه از ابتدا چرخه هسته‌ای در کشور در جهت صلح، برابری، مهربانی و دوستی بوده افزود: متخصصان و فعالان هسته‌ای کشور از همه امکانات هسته‌ای و فناوری‌های مربوط به آن برای پیشرفت‌های آینده بشریت استفاده خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی در برجام صلح‌آمیز بودن فعالیت هسته‌ای در کشور را به دنیا اثبات کرده خاطرنشان کرد: در کنار اثبات صلح‌آمیز بودن فناوری هسته دنیا از نقض عهد آمریکا و طرفین هم‌پیمان با آن مطلع شدند و صلح‌دوستی و مهربانی جمهوری اسلامی ایران بر همه نمایان شده است.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 42833

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر