نماینده ولی فقیه در دیدار با فعالان رسانه:

انقلاب اسلامی دو معادله را عوض کرد و آن هنر این انقلاب بود

حجت الاسلام فلاحتی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر وحدت و انسجام همه‌جانبه گفت: با وحدت و همگرایی همه نیروهای انقلاب و نسخه اهل‌فن و تجمیع افکار می‌توان خطرات احتمالی آتی در جامعه را بی‌اثر کرد.

انقلاب اسلامی دو معادله را عوض کرد و آن هنر این انقلاب بود

گیلان خبر:حجت‌الاسلام والمسلمین رسول فلاحتی  امروز20فروردین 97  به مناسبت روز هنر انقلاب اسلامی  دیداری  با اصحاب رسانه در رشت داشتند که ایشان اصحاب رسانه را اهل بصیرت و آگاهی‌بخش جامعه معرفی نموده و گفتند:

آنچه می‌تواند در عرصه میدانی نمایش بزرگی از انقلاب اسلامی باشد از اصحاب رسانه است:

ایشان افزودند:انقلاب اسلامی 2 معادله را عوض کرد و آن هنر این انقلاب بود؛ درابتدا سیستم سیاسی جوامع بشر بود. منظوراز سیاست این بود حاکمیت ظلم .قدرت و سلطه برجامعه

انقلاب امام ؛این تعریف را تغییرداد و حاکم را خادم جامعه معرفی نمود

وی  با بیان اینکه قدرت‌های بزرگ در ابتدای انقلاب ضربه مهلکی از انقلاب دریافت کردند گفت: قدرت‌های مستکبر و سلطه‌گر با گذشت زمانی اندک از انقلاب اسلامی فهمیدند که اگر در مقابل انقلاب نایستند باید به زباله‌دان تاریخ بپیوندند

 و همین عامل منجر شد ملت با انگیزه بیشتر و بازهم رهبری امام (ره)  ..

جهت داروهنرمندانه  درخلق و حفظ انقلاب بکوشنداما معادله سومی که ایشان مطرح نمودند معادله اقتصادی است.   .

وی اظهارنمود: اگر می‌خواهیم در عرصه‌های فرهنگ و اقتصاد موفق باشیم باید با ورود اهل‌فن و برنامه‌ریزی بلندمدت شرایط مطلوب را برای جامعه فراهم کرد.

 فلاحتی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر اینکه وحدت و انسجام باید همه‌جانبه باشد گفت: با وحدت و همگرایی همه نیروهای انقلاب و نسخه اهل‌فن و تجمیع افکار می‌توان خطرات احتمالی آتی در جامعه را بی‌اثر کرد.

وی با بیان اینکه برخی‌ها از عقبه مشکلات و تهدیدات آینده بی‌خبر هستند گفت: اگر می‌خواهیم در عرصه‌های فرهنگ و اقتصاد موفق باشیم باید با ورود اهل‌فن و برنامه‌ریزی بلندمدت شرایط مطلوب را برای جامعه فراهم کرد

نماینده ولی‌فقیه در گیلان فقدان به‌کارگیری از افراد اهل‌فن را گره بزرگ در پیشبرد اهداف عالی انقلاب دانست و گفت: با پیشرفت فرهیختگان حوزه و دانشگاه لازم است از فنون و علوم تخصصی بهره گرفت تا شاهد رونق همه‌جانبه باشیم.

امام‌جمعه رشت بر لزوم اعتقاد به قیامت و خدمت به مردم تأکید کرد و گفت: آغاز زندگی انسان رهایی او از جسم است و لازم است قبل از موت انسان به فکر خود و خدمت بی‌منت به مردم باشد.

فلاحتی با اشاره به راه‌اندازی برخی سایت‌ها و کانال‌های خبری به نام خود گفت: از همه اصحاب رسانه درخواست می‌کنم به نام خود برای اسلام و انقلاب کار کنند و از ذکر نام بنده در پایگاه‌های اطلاع‌رسانی و سایت‌ها بپرهیزند.

وی سلیقه‌های گوناگون را در رسانه موجب پویایی جامعه برشمرد و گفت: خداوند طبیعت را گوناگون آفریده و تأکید می‌کنم همه سلیقه‌ها با اتحاد و هم‌گرایی برای پیشرفت و توسعه گام بردارند.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان با اشاره به مواجه‌شدن کشور با امپراطوری بزرگ رسانه‌ای گفت: دقت در امانت‌داری و حفظ شخصیت حقیقی و حقوقی افراد در کنار عدم تعرض به مبانی حقوقی از اظهارات لجام‌گسیخته از لازمه‌های اصحاب رسانه مسلمان است.

امام‌جمعه رشت بر لزوم آینده‌نگری از سوی اصحاب رسانه و وحدت همه‌جانبه مذاهب تأکید کرد و گفت: مطرح کردن اختلافات شیعه و سنی به‌هیچ‌وجه به نفع جامعه نیست چون دشمنان اسلام دنبال مسلمان کشی هستند.

فلاحتی هدف اصلی رسانه را رصد صریح اخبار رسانه‌های معاند دانسته و خاطرنشان کرد : رسانه های انقلاب اسلامی سریع و به موقع باید رسانه های معاند را رصد کنند تا بتوانند در دنیای امروز که رسانه نقشی حیاتی دارد به موفقیت دست یابنداینگونه که مواضع آن را به‌خوبی بشناسند و اقدامات عاجل و به‌جا در مقابل آن به کار بگیرند..

 

 

کد مطلب: 42858

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر