عضو کمیسیون بهداشت مجلس مطرح کرد

خود مراقبتی لازمه توسعه سلامت جامعه

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی خود مراقبتی را لازمه توسعه سلامت جامعه برشمرد و گفت: هر کشور برای رشد و بالندگی نیازمند افرادی سالم است.

خود مراقبتی لازمه توسعه سلامت جامعه

گیلان خبر: منوچهر جمالی شامگاه جمعه با تبریک هفته سلامت و تاکید بر لزوم خود مراقبتی اظهار کرد: هر فردی باید به‌تنهایی با حفظ سلامتی خود سلامت جامعه را تضمین کند.

وی با اشاره به راهکارهای سالم زیستن و توسعه سلامت جامعه افزود: باید با در پیش گرفتن تغذیه سالم، کمتر استفاده کردن نمک و شکر، کاهش مصرف روغن در غذا، فاصله گرفتن از فست فود ها و تداوم در ورزش در ابتدا سلامتی خود و سپس سلامت جامعه را تضمین کنیم.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با تاکید بر همراهی مسئولین در راستای ارتقای کیفیت جامعه گفت: مسئولین باید در کنار برنامه‌ریزی مدون و دقیق با آگاهی بخشی از طریق رسانه‌ها و اصحاب جراید صدای سلامتی را در جامعه اشاعه دهند.

نماینده مردم رودبار در خانه ملت با اشاره به مضرات مواد دخانی و استفاده آن در سنین پایین جامعه بیان کرد: باید با روشنگری و ارائه راهکارهایی مصرف مواد دخانی نظیر سیگار و قلیان در جامعه کاهش پیدا کند و از تشدد بیماری‌های ریوی، قلبی و عروق جلوگیری شود.

جمالی با تاکید بر لزوم بازبینی مداوم بیماران مسن با فشارخون بالا و سایر امراض مزمن توسط پزشکان تصریح کرد: باید خانواده‌هایی که در آن‌ها افرادی با فشارخون بالا، دیابت، مشکلات قلبی و عروق، چربی خون و سایر بیماری‌های شایع وجود دارد پیوسته سلامت خود را مورد آزمایش قرار دهند تا از اشاعه بیماری در خانواده و جامعه گرفته شود.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه باید فرهنگ استفاده از غذاهای خانگی و پخته در کشور ترویج شود گفت: جامعه سالم نیازمند تغذیه سالم و دوری از فست فود ها در کنار تحرک است و باید با ترویج این نوع از سبک زندگی به‌سلامت جامعه کمک کرد.

نماینده مردم رودبار با بیان اینکه کشور برای رشد و بالندگی نیازمند افرادی سالم است افزود: باید با ترویج فرهنگ استفاده از تغذیه سالم در کنار ورزش کردن به پویایی، کارایی، مفیدتر بودن و بالندگی جامعه کمک شود.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 43329

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر