سرپرست فرمانداری رودسر خبر داد

رودسر بزرگ‌ترین تولیدکننده گل‌گاوزبان کشور

سرپرست فرمانداری رودسر این شهرستان را بزرگ‌ترین تولیدکننده گل‌گاوزبان کشور خواند و گفت: جهت معرفی بیشتر این محصول و ایجاد انگیزه برای تولیدکنندگان جشنواره گل‌گاوزبان در 20 اردیبهشت‌ماه جاری در زیاز اشکورات رحیم‌آباد این شهرستان برگزار می‌شود.

رودسر بزرگ‌ترین تولیدکننده گل‌گاوزبان کشور

گیلان خبر: علی وارسته ظهر امروز در نشست شورای فرهنگ عمومی این شهرستان اظهار کرد: نام‌گذاری سال به‌عنوان سال حمایت از کالای ایرانی از سوی رهبر معظم انقلاب باهدف ایجاد اشتغال پایدار و تقویت هر چه بیشتر چرخه اقتصادی کشور باید به‌عنوان یک اصل و نقشه راه مدنظر همه مسئولان و مدیران قرار گیرد.

وی افزود: همه کشورهایی که در مسیر استقلال، پیشرفت و توسعه گام برداشته و به رشد اقتصادی دست پیدا کردند برای حمایت از تولیدات داخلی خودشان اهتمام ورزیدند.

سرپرست فرمانداری رودسر حمایت از کالای ایرانی و تولید ملی را وظیفه همگانی خواند و تصریح کرد: همه باید برای تحقق شعار سال در حمایت از کالای ایرانی تلاش و در این حوزه فرهنگ‌سازی کنیم و از خرید و مصرف کالای خارجی که مشابه آن در داخل تولید می‌شود پرهیز کنیم.

وی خطاب به مدیران ادارات برای پرهیز از مصرف چای خارجی و اولویت قرار دادن خرید محصولات داخلی و به‌ویژه تولیدات شهرستانی بیان کرد: رودسر با تولید 75 درصد گل‌گاوزبان ایران نخستین تولیدکننده گل‌گاوزبان کشور است جهت معرفی بیشتر این محصول و ایجاد انگیزه برای تولیدکنندگان جشنواره گل‌گاوزبان در 20 اردیبهشت‌ماه جاری در زیاز اشکورات رحیم‌آباد این شهرستان برگزار می‌شود.

وارسته افزود: عقیده ما بر این است که همین اقدام را در خصوص حمایت از محصولات و تولیدات دیگر رودسر مانند فندق، برنج، گیاهان دارویی، گیاهان زینتی و غیره انجام شود.

وی از فرهیختگان، اصحاب رسانه، سازمان‌های مردم‌نهاد، علما، دانشگاهیان خواست تا از تریبون‌هایی که در اختیاردارند برای آگاه‌سازی مردم در حمایت از تولیدات ملی و کالای داخلی فرهنگ‌سازی کنند.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 43360

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر