مدیرکل گمرک شهرستان آستارا خبر داد

صادرات 60 هزار تن کالای غیرنفتی از مرز آستارا

مدیرکل گمرک شهرستان آستارا از صادرات 60 هزار تن کالای غیرنفتی به ارزش 32 میلیون دلار از مرز زمینی گمرک این شهرستان طی یک ماه گذشته خبر داد.

صادرات 60 هزار تن کالای غیرنفتی از مرز آستارا

گیلان خبر: رسول امیدی شامگاه دوشنبه از صادرات 60 هزار تن کالای غیرنفتی به ارزش 32 میلیون دلار از مرز زمینی گمرک این شهرستان طی یک ماه گذشته خبر داد و اظهار کرد: این مقدار کالا به کشورهای روسیه، جمهوری آذربایجان و گرجستان صادر شده است. 

مدیرکل گمرک شهرستان آستارا عمده کالاهای غیرنفتی صادرشده را محصولات کشاورزی، مواد غذایی، سیمان، گچ، شوینده‌ها، محصولات شیمیایی، پارچه، صنایع‌دستی، فرش و موکت، لباس، کیف و کفش، مصالح ساختمانی و پلاستیکی، محصولات معدنی و فلزی دانست. 

وی با اشاره به واردات 12 هزار تن کالا به ارزش هشت میلیون دلار از مبدأ گمرک شهرستان آستارا تصریح کرد: مواد شیمیایی، چوب‌آلات، آهن‌آلات، ماشین‌آلات و لوازم برقی از جمله کالاهای واردشده از طریق کشورهای فدراسیون روسیه، گرجستان و جمهوری آذربایجان هستند. 

امیدی به صادرات 19 هزار تن کالا به ارزش 12 هزار دلار در قالب تجارت چمدانی اشاره کرد و گفت: عمده کالای صادرات چمدانی از گمرک شهرستان آستارا به جمهوری آذربایجان شامل مواد غذایی، محصولات کشاورزی و مواد پلاستیکی است.

وی ترانزیت خارجی ورودی را پنج‌هزار تن کالا به ارزش هشت میلیون دلار دانست و تصریح کرد: لوازم چوبی، فرآورده‌های نفتی، پنبه، الیاف مصنوعی، شمش آهن، مس، پشم‌شیشه و ورق‌آهن عمده کالاهای ترانزیت‌شده از از کشورهای آذربایجان، روسیه، گرجستان و اوکراین به مقصد ترکیه، عراق و امارات متحده عربی هستند. 

امیدی میزان ترانزیت خارجی خروجی را 13 هزار تن کالا به ارزش 52 میلیون ریال دانست و خاطرنشان کرد: این میزان کالا اعم از لوازم برقی، مصالح ساختمانی، ظروف شیشه‌ای، محصولات کشاورزی، لوازم بهداشتی و خودروی سواری از قاره‌های مختلف به کشورهای آذربایجان، روسیه، گرجستان و اکراین ترانزیت شده‌اند. 

این مسئول تعداد مسافران ترددکننده از مرز زمینی شهرستان آستارا در فروردین ماه سال 97 را 93 هزار و 944 نفر اعلام کرد و گفت: آمار مسافران ترددکننده نسبت به مدت مشابه سال 96 به لحاظ مسافران خروجی 30 درصد و به لحاظ مسافران ورودی 34 درصد افزایش داشته است. 

مدیرکل گمرک شهرستان آستارا به افزایش 134 درصدی درآمد عمومی اداره‌ کل گمرک این شهرستان طی یک ماه گذشته اشاره کرد و افزود: درآمد گمرک شهرستان آستارا در این مدت 37 میلیارد و 264 میلیون ریال بوده است. 


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 43410

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر