استاد حوزه و دانشگاه در مراسم ازدواج دانشجویی:

مثبت اندیشی و ترک انتقاد در اولویت نگاه زوج قرار گیرد

استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه برای رسیدن به انصاف زناشویی باید از پیش‌داوری بپرهیزیم گفت: مشکلات بیرون و کار نباید وارد خانه شود و ترک رسانه‌های مزاحم و حتی حذف ماهواره از مراحل ترمیم و تحکیم روابط زناشویی است.

مثبت اندیشی و ترک انتقاد در اولویت نگاه زوج قرار گیرد

گیلان خبر: حجت الاسلام والمسلمین علی عطایی پیش از ظهر امروز در نخستین مراسم جشن ازدواج دانشجویی دانشگاه جامع علمی کاربردی گیلان با معرفی منابع علمی و فرهنگی ازدواج و مراحل انباشتی ازدواج دانشجویی اظهار کرد: پنج سال و دهه اول زندگی مشترک معادله جدیدی پیش رو می آورد که از مراحل انباشتی ازدواج است.

وی با بیان اینکه شناخت مسائل زناشویی و شناخت میانی همسران از ویژگی بالایی برخوردار است گفت: چگونگی بهره گیری از فرصت، شناخت موقعیت جدید خانوادگی و شناخت خانواده از مراحل شناخت موقعیت مهم محسوب می شود.

استاد حوزه و دانشگاه با اذعان به اینکه مبانی و اصول مهم خانواده و روابط زناشویی از مسائل مهم کارگاه ازدواج است تصریح کرد: محبت و مراحل احیای عشق میان همسران، وظایف همسران و خانواده از مسائل مهم و حائز اهمیت در روند زندگی زوج است که باید مورد توجه قرار بگیرد.

وی با بیان اینکه بر اساس آیات الهی مردان قوامون علی النسا هستند افزود: قوام به این معنا نیست که مرد بر زن برتری دارد.

عطایی با بیان اینکه برخی از تزلزل های خانوادگی بر مبنای برنامه های رسانه هاست گفت: مرد رئیس خانواده و زن رئیس خانه بوده و در کنار هم زندگی را معنا کرده و با موفقیت ادامه می دهند.

کارشناس مذهبی با بیان اینکه برای رسیدن به انصاف زناشویی باید از پیش‌داوری بپرهیزیم بیان کرد: مشکلات بیرون و کار نباید وارد خانه شود و ترک رسانه‌های مزاحم و به‌خصوص حذف ماهواره از مراحل ترمیم و تحکیم روابط زناشویی است.

وی با تأکید بر اینکه باید انتقاد زیاد را در روابط زناشویی ترک کرد افزود: مثبت اندیشی و ترک انتقاد باید در اولویت نگاه زوج قرار بگیرد تا با ناملایماتی پیش رو آرامش خود را حفظ کنند.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 43450

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر