8000 ستاره درخشان گیلان/155

کیقباد آسمان گیلان غرب را نورانی کرد

شهید کیقباد کوچکی پس از رشادت‌های فراوان در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل سرانجام در 25 مهر 1366 در منطقه گیلان غرب در حین انجام‌وظیفه به شهادت رسید و آسمانی شد و پس از تشییع باشکوه در گلزار شهدا روستای گل افزان فومن به خاک سپرده شد.

کیقباد آسمان گیلان غرب را نورانی کرد

گیلان خبر: شهید کیقباد کوچکی در تاریخ دوم مهرماه 1334 در خانواده‌ای مؤمن و مذهبی در روستای گل افزان شهرستان فومن دیده به جهان گشود.

او دوران کودکی خود را در دامان خانواده و با عشق به اهل‌بیت (ع) سپری کرد و از همان دوران کودکی در مراسم‌های مذهبی شرکت می‌کرد.

وی به‌مانند هم سن و سال‌های خود روانه مدرسه شد و مقاطع تحصیلی را تا پایه سوم راهنمایی با موفقیت سپری کرد و پس‌ازآن تصمیم گرفت به استخدام ارتش دربیاید و در این نهاد مقدس به خدمت بپردازد.

کیقباد انسانی قاطع اما درعین‌حال خوش‌رو، خوش‌رفتار و فروتن بود، به‌گونه‌ای که همگان از دوستی با او ابراز خرسندی می‌کردند و او نیز به پدر، مادر و مخصوصاً همسایه‌ها احترام می‌گذاشت.

او بنا به سنت پیامبر اکرم (ص) پس از استخدام در ارتش تشکیل خانواده داد و پس از حمله بعثیان به سرزمینمان بعد از مدت‌زمانی کوتاه از شهر تهران عازم جبهه‌های نبرد حق علیه باطل شد و به‌عنوان مسئول مهمات در جبهه انجام‌وظیفه کرد.

 شهید کیقباد کوچکی پس از رشادت‌های فراوان در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل سرانجام در 25 مهر 1366 در منطقه گیلان غرب در حین انجام‌وظیفه به شهادت رسید و آسمانی شد و پس از تشییع باشکوه در گلزار شهدای روستای گل افزان فومن به خاک سپرده شد.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 43516

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر