مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی کشور:

برآوردهزینه احداث پایانه غلات دربندرآستارا 18میلیون یورو است

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی کشور برآورد هزینه احداث پایانه غلات را با زیربنا، روبنا و تجهیزات 18 میلیون یورو دانست و گفت: با احداث پایانه غلات در منطقه ویژه اقتصادی شهرستان آستارا زمینه‌ای فراهم می‌شود تا در حاشیه پایانه‌های بندری شرایطی برای صنایع ارزش‌افزوده‌ای فراهم شود.

برآوردهزینه احداث پایانه غلات دربندرآستارا 18میلیون یورو است

گیلان خبر: محمد راستاد پیش از ظهر امروز در آیین رونمایی از تجهیزات دریایی، آغاز ایجاد اسکله جدید و پایانه غلات در منطقه ویژه اقتصادی این شهرستان اظهار کرد: بندر آستارا باهمت بخش خصوصی می‌تواند به نقش و جایگاه واقعی خود در منطقه دست پیدا کند.

وی با اشاره به اینکه هزینه احداث پایانه غلات را با زیربنا، روبنا و تجهیزات آن، 18 میلیون یورو است تصریح کرد: با احداث پایانه غلات در منطقه ویژه اقتصادی شهرستان آستارا زمینه‌ای فراهم می‌شود تا در حاشیه پایانه‌های بندری شرایطی برای صنایع ارزش‌افزوده‌ای نیز فراهم شود.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی کشور بیان کرد: با بهره‌برداری از خط‌آهن آستارا-آستارا این امکان را برای ما در شهرستان آستارا فراهم کرده است تا بتوانیم از حمل‌ونقل چندوجهی بهره‌مند شویم و این حلقه بااتصال خط‌آهن آستارا-آستارا به راه‌آهن سراسری کشور تکمیل می‌شود.

معاون وزیر و راه شهرسازی با اشاره به اینکه توسعه در بندر آستارا منجر به یک تحول جدی در منطقه می‌شود تصریح کرد: یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که بندر آستارا دارد، منطقه ویژه اقتصادی بودن آن است و از مزایا و تسهیلات قانونی مناطق ویژه اقتصادی در چنین بنادری می توان به خوبی استفاده کرد.

راستاد با بیان اینکه چیدمان و جانمایی که برای طرح جامع این بندر پیش بینی شده است در راستای استفاده از منطقه ویژه اقتصادی است گفت: این بندر به لحاظ ظرفیت قابل رقابت با بنادر بزرگ‌تر حاشیه دریای خرز نیست، اما به لحاظ موقعیت جغرافیایی می تواند برای منطقه مزیت های رقابتی خاصی را ایجاد کند.

وی با اشاره به ظرفیت کرانه بندر آستارا و قابلیت استفاده از آن به عنوان یک بندر خشک بیان کرد: سال گذشته 192 هزار تن کالا در این بندر تخلیه و بارگیری شد درحالی‌که ظرفیت پیش‌بینی برای تخلیه و بارگیری کالا در این بندر دو و نیم میلیون تن در سال است.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی کشور زمان بهره‌برداری از پایانه غلات در بندر آستارا را تا بهمن‌ماه سال جاری دانست و گفت: بهره‌برداری از این پایانه به ما کمک می‌کند تا یک حجم قابل‌توجهی از غلات وارداتی و ترانزیتی را جابه‌جا کنیم.  


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 43518

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر