عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:

جایگزینی یورو تنها محدودیت واردات دلار را مرتفع کرده است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بر لزوم حذف دلار در معاملات تجاری ایران با کشورهای منطقه تاکید کرد و گفت: جایگزینی یورو تنها محدودیت واردات دلار را مرتفع کرده است.

جایگزینی یورو تنها محدودیت واردات دلار را مرتفع کرده است

گیلان خبر: محمود شکری شامگاه چهارشنبه با اشاره به حذف دلار در معاملات تجاری و جایگزینی یورو به‌جای آن اظهار کرد: قیمت یورو از دلار بیشتر است اما محدودیتی که در واردات دلار به کشور وجود دارد در یورو نیست و از این حیث جایگزینی یورو به‌جای دلار اهمیت دارد.

وی با بیان اینکه افزایش قیمت یورو نسبت به دلار می‌تواند در قیمت‌ها اثرگذار باشد افزود: با یورو تنها تأمین ارز کشور حل خواهد شد اما در ارزش دلار و قیمت آن تفاوتی ایجاد نشده است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی راه‌حل دیگر دولت در کنترل بازار ارز را ارائه ارز یارانه‌ای نام برد اما آن را به‌صرفه دولت و کشور ندانست.

نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس شورای اسلامی با اشاره به پیشنهاد رهبر معظم انقلاب مبنی بر حذف دلار در معاملات منطقه‌ای خاطرنشان کرد: دولت باید راه‌حلی را پیدا می‌کرد تا ارز خارجی در معاملات تجاری اثرگذار نباشد و شرایط برای سوءاستفاده دشمنان از نوسانات ارزی فراهم نشود.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در خانه ملت گفت: دولت باید راهی را در پیش می‌گرفت تا مبادلات تجاری ایران با کشورهای منطقه‌ای از یک پول واحد صورت می‌گرفت.

شکری بیان کرد: متأسفانه هنوز ارتباط پولی و معاملات تجاری ایران با روسیه، ترکیه، چین و کشورهای عراق و سوریه از یک پول واحد و بر مبنای یک کشور مشترک و حذف دلار فراهم نشده است درصورتی‌که به‌راحتی دلار قابل‌حذف بود.

نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال در خانه ملت با تاکید بر اینکه حذف دلار همت مسئولان ذی‌ربط را می‌طلبد تصریح کرد: دولت و تیم اقتصادی دولت باید مسائلی را که نیاز اساسی کشور است و انجام آن برای حیات و پیشرفت کشور لازم است را با فوریت انجام دهد و حذف دلار در معاملات منطقه‌ای از نمونه‌های آن است.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 43647

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر