امام‌جمعه آستارا:

خروج آمریکااز برجام به اجرای طرح اقتصادی مقاومتی سرعت می‌دهد

امام‌جمعه آستارا با اشاره به مشخص شدن تکلیف برجام در 22 اردیبهشت ماه جاری توسط رئیس‌جمهور آمریکا گفت: خروج آمریکا از برجام به ضرر ایران نبوده و می‌تواند به کاهش وابستگی به کشورهای دیگر و اجرای هرچه بهتر طرح اقتصادی مقاومتی سرعت دهد.

خروج آمریکااز برجام به اجرای طرح اقتصادی مقاومتی سرعت می‌دهد

گیلان خبر: حجت‌الاسلام‌والمسلمین کاظم حافظ‌نیا در آیین عبادی‌سیاسی نماز جمعه این هفته با اشاره به وجود راه‌آهن و بندر در شهرستان آستارا اظهار کرد: وجود بندر و راه‌آهن در این شهرستان یک امر لازم و ضروری بوده و باعث پیشرفت و آبادانی شهرستان آستارا می‌شود.

وی بابیان اینکه دیگر شهرستان‌های استان گیلان از امتیازات راه‌آهن و بندر محروم هستند تصریح کرد: شهرستان آستارا بااینکه بندر و راه‌آهن دارد، اما بااین‌حال به محل عبور محصولات ترانزیتی تبدیل‌شده و این یعنی وجود راه‌آهن و بندر در این شهرستان، هیچ توجیه اقتصادی برای بومیان منطقه ندارد.

امام‌جمعه آستارا وجود صنایع تبدیلی در کنار راه‌آهن و بندر را باعث توقف کالا در این شهرستان و ایجاد فرصت‌های جدید شغلی و پویای اقتصاد منطقه دانست و بیان کرد: متأسفانه استفاده ما از راه‌آهن و بندر فقط به جابه‌جایی کالا محدوده شده و هیچ کار خاصی روی کالاهای وارد‌شده به راه‌آهن و بندر انجام نمی‌شود.   

خطیب جمعه آستارا با تأکید براینکه راه‌آهن و بندر سهم خود را در برنامه‌های فرهنگی شهرستان آستارا مشخص کنند افزود: از وجود راه‌آهن و بندر در تأمین هزینه اجرای برنامه‌های فرهنگی این شهرستان می‌توان استفاده بهینه‌ای کرد و این مهم در بندرانزلی به‌خوبی اجرا می‌شود.

حافظ‌نیا با اشاره به مشخص شدن تکلیف برجام در 22 اردیبهشت ماه جاری توسط رئیس‌جمهور آمریکا گفت: دولت‌مردان ایران در برابر خروج آمریکا از برجام گزینه‌هایی را از جمله خروج از معاهده منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای و بازگشت ایران به اقدامات هسته‌ای قبل از برجام را مطرح کرده‌اند.

وی با بیان اینکه امیدواریم مسئولین ارشد نظام مقدس جمهوری اسلامی پای صحبت‌های خود مردانه بیاستند و از قدرت ظاهری آمریکا نترسند اظهار کرد: آمریکایی‌ها در حال دست و پا زدن هستند و خود را در برابر ایران باقدرت و متحد گم کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه خروج آمریکا از برجام به ضرر ایران نبوده و می‌تواند به کاهش وابستگی به کشورهای دیگر و اجرای هرچه‌بهتر طرح اقتصادی مقاومتی سرعت دهد گفت: هرگونه تصمیم مسئولین ارشد نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران جهت مقابله با اقدامات آمریکا باید با یک صدای واحد به دنیا مخابره شود.

امام‌جمعه آستارا بابیان اینکه اکنون در پسابرجام قرار داریم و تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی ایران هم‌چنان تداوم دارند افزود: برای مقابله با آمریکا و خروج از تحریم می‌توان روابط اقتصادی خود با کشورهای اسلامی منطقه و کشورهای همسایه نظیر عراق و  روسیه را تقویت کرد.

خطیب جمعه آستارا یکی از تلاش‌های دشمن در سالیان اخیر را حمله به نیروهای نظامی و تربیون‌های نمازجمعه عنوان کرد و گفت: نهادهای نمازجمعه هر هفته علیه دشمن حرف می‌زنند، به همین دلیل دشمن با شایعه‌پراکنی در تلاش هست تا شخص امام‌جمعه و نهاد نمازجمعه را تخریب کند.

حافظ‌نیا بابیان اینکه ملت شریف ایران در مواجه با توطئه‌ها و شیطنت‌های دشمن باید هوشیار و آگاه باشند تصریح کرد: درعصرحاضر ائمه‌جمعه کشور از پاک‌ترین، دل‌سوزترین و بامعنوی‌ترین افراد نسبت به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و آرمان‌های انقلاب و شهدا هستند.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 43683

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر