حسن عباسی

آغاز نظم نوین جهانی پسا داعشی

رئیس اندیشکده یقین گفت: امروز یک نظم نوین جهانی پسا داعشی شکل‌گرفته که در این نظم، نسلی از رهبران جدید به وجود آمده که این رهبران متأثر از انقلاب اسلامی ایران هستند.

آغاز نظم نوین جهانی پسا داعشی

گیلان خبر: حسن عباسی با حضور در دفتر خبرگزاری فارس گیلان و بررسی تاریخی جبهه مقاومت اسلامی در منطقه اظهار کرد: کسی باور نمی‌کرد در سوریه بشار اسد بتواند در طوفانی‌ترین و بحرانی‌ترین شرایط کشور عربی  که  با آن روبه‌رو شد  کشور خود را حفظ و محور بقا سوریه شود.

وی با اشاره به کشته شدن بیش از 330 هزار بی‌گناه سوری توسط نیروهای تکفیری گفت:  باوجوداینکه از 80 کشور تروریست روانه سوریه شد و شاهد خشونت‌آمیزترین جنایت در طول صدسال اخیر در سوریه بودیم کسی گمان نمی‌کرد سوریه بتواند به بقای خود ادامه دهد.

رئیس اندیشکده یقین با اذعان  به اینکه  حمایت‌های ویژه ایران و اعضای دیگر محور مقاومت مزید بر علت شد بیان کرد: بعد از سوریه  کار به یمن کشیده شد لذا گفتنی است بیست سال پیش کسی باور نمی‌کرد که در آینده در منطقه رهبرانی ظهور کنند که دارای ویژگی‌هایی هستند که ازجمله آن می‌توان به جوان بودن رهبران، ضد غرب و ضد رژیم منحوس صهیونیستی بوده، ماهیتاً مردمی هستند و برخلاف رهبران گذشته از بیرون تحمیل نشده‌اند.

عباسی با اشاره به اینکه  محور مقاومت پایه نظم پس از نظم جنگ سرد و فروپاشی شوروی  قرار گرفت افزود: آمریکا و مخالفان محور مقاومت تمام توان خود را برای ایجاد گروه‌های تکفیری داعش به کاربردند و این گروه‌ها نیز از سوی محور مقاومت شکست سختی را متحمل شدند.

وی با بیان اینکه پیروزی‌های محور مقاومت در این حوزه اعتمادبه‌نفسی به آن‌ها داد تا لایه‌های توده‌های اجتماعی جامعه عرب و جوامع اسلامی به آن گرایش پیدا کند تصریح کرد:  پس‌ازاین پیروزی‌ها مشخص شد  این تفکر که درگذشته  رهبران  منطقه  باید از شوروی وجهه سوسیالیستی پیدا کنند جداشده و اکنون باید از تهران و قم تأثیر فکری بگیرند.

رئیس مرکز بررسی دکترینال تصریح کرد: این مسئله در نظم نوین جهانی جایگاه بسیار مهمی دارد و می‌توان ادعا کرد که امروز یک نظم نوین جهانی پسا داعشی شکل‌گرفته که در این نظم، نسلی از رهبران جدید به وجود آمده  که این رهبران متأثر از انقلاب اسلامی ایران هستند.

عباسی با اذعان به اینکه در این نظم نوین بسا داعشی  گروه‌های نوینی شکل‌گرفته که تصویر و شمایلی از سپاه پاسداران ایران و بسیج، ازجمله حشد الشعبی در عراق هستند بیان کرد:  گروه‌های به وجود آمده عناصر اصلی بازیگر نسل جدید در منطقه محسوب می‌شوند و  گرایش حجم گسترده مردم به این جنبش مقاومت و امید بستن به این پیروزی‌ها مؤلفه سوم نظم نوین جهانی بسا داعشی محسوب می‌شود.

وی متغیر چهارم نظم نوین جهانی را وابستگی سران عرب به غرب دانست و تصریح کرد: این افراد در سازمان کنفرانس اسلامی به‌ظاهر ادعا کردند  که طرفدار فلسطین هستند اما پس‌ازاین پیروزی‌ها، عمده سران کشورهای عربی پرده برداشتند که  تمامی آن‌ها با رژیم صهیونیستی ارتباط داشته و کار به‌جایی رسید که عربستان محافظه‌کار نیز ارتباط خود با  رژیم منحوس صهیونیستی  را علنی کرد.

رئیس اندیشکده یقین با بیان اینکه در این دوره مشخص‌شده است که تنها محور مقاومت ضد رژیم صهیونیستی، ضد آمریکا و زیاده‌خواهی او است گفت: در این نظم نوین جهانی بسا داعشی، یک‌قطب ایران و قطب دیگر آمریکا است  زیرا رهبران  و گروه‌هایی که در منطقه هستند  بر مبنای بنیادهای فکری ایران می‌اندیشند.

عباسی با بیان اینکه یک روز روسیه در منطقه  علاوه بر سلاح کلاشینکف، ایدئولوژی خود را در منطقه انتقال می‌داد افزود: اکنون در منطقه تفکر چپ بی‌معنا شده، رهبران اسلام‌گرا بوده، مردم و جنبش‌هایی که در منطقه به وجود آمده است ماهیتی اسلامی دارند.

وی با اذعان به اینکه نظم نوین جهانی از حیث ایدئولوژیک مقابل ایدئولوژیِ لیبرالیسم آمریکا قرار دارد بیان کرد: همان‌طور که مقام معظم رهبری در کنفرانس وحدت اسلامی فرمودند جنگ مذهبی شکست خورد.

رئیس مرکز بررسی دکترینال با  تأکید بر اینکه این بدنه شکل‌گرفته  اما هنوز به یک نظام جامع اقتصادی تبدیل نشده گفت:  محور مقاومت هنوز به ساختار اقتصادی تبدیل نشده و هنوز یک ساختار سیاسی، دفاعی، چریکی و مقاومتی دارد اما شبکه فرهنگی سیاسی و نظامی متحدی دارد که من آن را ناتو اسلامی نام‌گذاری کرده‌ام.

 

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 43767

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر