جمعه بندرانزلی:

خروج آمریکا از برجام بیانگر بی‌نتیجه بودن مذاکره با آمریکاست

امام‌جمعه بندرانزلی با اشاره به خروج آمریکا از برجام افزود: خروج آمریکا از برجام بیانگر آن است که مذاکره با آمریکا هیچ‌گاه ثمری نداشته است.

خروج آمریکا از برجام بیانگر بی‌نتیجه بودن مذاکره با آمریکاست

گیلان خبر: حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدعبدالجواد شمس‌الدین در نماز سیاسی و عبادی جمعه این هفته شهرستان با تبریک فرارسیدن ایام ماه مبارک رمضان اظهار کرد: استقرار سفارت آمریکا در بیت‌المقدس از جمله مواردی است که جهان اسلام متأسفانه تاکنون واکنش قاطع و جدی نشان نداده اما ازنظر جمهوری اسلامی امری محکوم است.

وی با اشاره به خروج آمریکا از برجام افزود: خروج آمریکا از برجام بیانگر آن است که مذاکره با آمریکا هیچ‌گاه ثمری نداشته و مقابله با استکبار و ثبات قدم مردم و مسئولان به رهبری ولی‌فقیه در راه ایستادگی در برابر آمریکا و هم‌پیمانانش همواره کارگشا بوده است.

امام‌جمعه بندرانزلی با تأکید بر وضعیت حساس کنونی کشور بیان کرد: امروز کشور در شرایط حساسی قرار دارد که نیازمند وحدت رویه در عملکرد مردم و مسئولان هستیم.

وی با بیان اینکه بر اساس فرمایشات رهبری اروپاییان هم قابل‌اعتماد نیستند تصریح کرد: متأسفانه کشورهای اروپایی علاوه بر اینکه در خصوص عمل به تعهداتشان در خصوص برجام تضمینی نمی‌دهند بلکه زیاده‌خواهی هم می‌کنند.

شمس‌الدین بیان کرد: خروج آمریکا از برجام، شرارت‌های رژیم کودک کش فلسطین در روزهای اخیر و همچنین انتقال سفارت آمریکا به بیت‌المقدس از توطئه‌های از پیش تعیین‌شده و برنامه‌ریزی برای انحراف افکار جوامع بین‌المللی به سمت این موضوعات است.

وی با تأکید بر ضرورت احتیاط و توجه هرچه بیشتر دستگاه دیپلماسی کشور در برابر فریب دشمنان تصریح کرد: متأسفانه در برابر کشتار اخیر در فلسطین اشغالی آن‌چنان‌که باید در دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی صدایی درنیامد درحالی‌که جمهوری اسلامی همواره در واکنش به جنایات و محکوم کردن آن پیش‌قدم بوده است.

امام‌جمعه بندرانزلی با اشاره به اتحاد همه‌جانبه مردم میهن اسلامی در برابر توطئه‌های استکبار جهانی از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون بیان کرد: اظهار بی‌اعتمادی از سوی مقام معظم رهبری بر اساس واقعیات موجود بود و مسئولان نیز باید با تأسی از رهبر معظم انقلاب مراقب باشند که فریب اروپاییان را نخورند.

شمس‌الدین افزود: مسئولان باید در پرتو هشدارهای رهبری در راستای انجام فعالیت‌های عملی مفید و صحیح برای کشور و در راستای اقتدار و عزت میهن اسلامی گام بردارند.

وی با اشاره به برگزاری مراسم اعتکاف رمضانی در روزهای 21 تا 23 رمضان در مصلی شهرستان بندرانزلی تصریح کرد: دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین‌الملل در بندر انزلی از جمله دانشگاه‌هایی است که علاوه بر فعالیت چشمگیر و دستاوردهای علمی و همچنین کسب درآمد و عواید مناسبی که می‌تواند به شهر بندرانزلی برسد مورد بی‌توجهی مسئولان دانشگاه آزاد استان قرارگرفته و شنیده‌ها حاکی از انتقال این دانشگاه به مرکز استان است.

امام‌جمعه بندرانزلی با اشاره به اندوخته مالی بیش از 34 میلیارد تومانی واحد بین‌الملل دانشگاه آزاد اسلامی در بندرانزلی افزود: به دانشگاه آزاد استان اخطار می‌کنم از انتقال این دانشگاه به مرکز استان اجتناب کنند و اگر قرار است این دانشگاه به‌جایی برده شود باید زیر نظر دانشگاه آزاد اسلامی بندرانزلی باشد.

وی با اشاره به اینکه مسئولان بندرانزلی برای حفظ داشته‌های این شهر تلاشی نمی‌کنند خاطرنشان کرد: دو سال پیش نیز در خصوص انتقال دفتر خبرگزاری جمهوری اسلامی از بندرانزلی به شهر دیگر هشدار داده شد اما نه‌تنها هیچ عکس‌العملی دیده نشد بلکه دفتر خبرگزاری از این شهر به شهر دیگری منتقل شد.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 44027

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر