نماینده مردم شهرستان آستارا در مجلس:

مردم آستارا نسبت به مشکل کمبود آب گلایه‌مند هستند

نماینده مردم شهرستان آستارا در مجلس شورای اسلامی استفاده از آب و دفع فاضلاب را حق اولیه مردم دانست و گفت: مردم شهرستان آستارا نسبت به مشکل کمبود آب از ونه‌بین تا قره‌سو گلایه‌مند هستند.

مردم آستارا نسبت به مشکل کمبود آب گلایه‌مند هستند

گیلان خبر: ولی داداشی ظهر امروز در مراسم کلنگ‌زنی دو پروژه آب و فاضلاب شهری این شهرستان در تقاطع سه‌راه شالی‌زار استفاده از آب و دفع فاضلاب را حق اولیه مردم دانست و اظهار کرد: مردم شهرستان آستارا نسبت به مشکل کمبود آب از ونه‌بین تا قره‌سو گلایه‌مند هستند.

وی با اشاره به اینکه مردم شهرستان آستارا قبل از انتخابات مجلس دهم نسبت به جاری شدن فاضلاب منازل به خیابان‌های این شهرستان اعتراض داشتند گفت: پنج شهر از استان گیلان در سال 88 جهت اخذ وام و ایجاد پروژه فاضلاب به سازمان برنامه و بودجه معرفی شده بودند که آستارا در بین این پنج شهر نبود.

نماینده مردم شهرستان آستارا در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه اکنون این شهرستان در فاز نخست در ردیف شهرهای پرتنش قرار گرفته است تصریح کرد: از همین ردیف حدود 20 میلیارد تومان در سال 96 برای ایجاد پروژه فاضلاب در شهرستان آستارا تخصیص پیدا کرده است.

داداشی کل اعتبار تخصیص‌یافته در مدت زمان 17 سال برای پروژه فاضلاب شهرستان آستارا را پنج میلیارد تومان دانست و گفت: اکنون اعتبار موردنیاز جهت سامان‌دهی به فاضلاب این شهرستان به 28 میلیارد تومان افزایش پیدا کرده و امیدواریم از ردیف شهرهای پرتنش فاضلابی نیز 10 میلیارد تومان دیگر اختصاص یابد.

وی با اشاره به اینکه جنوب شهر آستارا به دلیل بالا رفتن پیک مصرف آب و حضور گردشگر در مردادماه با مشکل کمبود آب مواجه می‌شود افزود: در بودجه سال 97 جهت توسعه شبکه آب شرب شهرستان آستارا از طریق دولت و کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی حدود چهار میلیارد تومان تخصیص پیدا کرده است.

نماینده مردم شهرستان آستارا در خانه ملت با بیان اینکه موافقت‌های شفاهی جهت احداث سد تأمین آب شرب شهر و بخش لوندویل این شهرستان روی رودخانه چلوند گرفته شده است گفت: احداث این سد روی رودخانه چلوند پس از تخصیص اعتبار موردنیاز و انجام مطالعات فنی پس از 6 سال آماده بهره‌برداری می‌شود.

فرماندار شهرستان آستارا نیز در مراسم کلنگ‌زنی دو پروژه آب و فاضلاب شهری این شهرستان در تقاطع سه‌راه شالی‌زار اظهار با اشاره به انجام اتفاقات خوب در شهرستان آستارا اظهار کرد: امیدواریم احداث سد لاستیکی روی رودخانه ملاهادی خانه‌های آسیاب تا پایان سال جاری آماده بهره‌برداری قرار گیرد.

یونس رنجکش با بیان اینکه با توجه به وضعیت اعتباری، مشکلات شهرستان آستارا باید به صورت پلکانی برطرف شوند تصریح کرد: عمده مشکل توسعه زیرساخت‌های این شهرستان به چالش زمان و طولانی شدن فرصت زمانی در بحث اجرای پروژه‌ها برمی‌گردد.

وی مدت‌زمان بهره‌برداری از دو پروژه رینگ آب‌رسانی به شهر آستارا و شبکه ثقلی جمع‌آوری فاضلاب محله عباس‌آباد را ظرف 12 ماه آینده دانست و گفت: امیدواریم شرکت آب و فاضلاب شهری استان گیلان و پیمان‌کاران پروژه‌ها به وعده داده‌شده در پیشبرد روند اجرایی و بهره‌برداری از این دو پروژه عمل کنند.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 44134

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر