مدیرعامل آبفای گیلان در آستارا خبر داد

اجرای 19 طرح آب‌رسانی و جمع‌آوری فاضلاب در گیلان

مدیرعامل آب و فاضلاب شهری استان گیلان تعداد طرح‌های آب‌رسانی استان را هشت طرح و تعداد طرح‌های جمع‌آوری فاضلاب را 11 طرح دانست و گفت: کارفرمای پنج طرح از طرح‌های آب‌رسانی استان گیلان آبفای شهری و کارفرمای سه طرح نیز آب منطقه‌ای است.

اجرای 19 طرح آب‌رسانی و جمع‌آوری فاضلاب در گیلان

گیلان خبر: سید محسن حسینی ظهر امروز در مراسم کلنگ‌زنی دو پروژه آب و فاضلاب شهری این شهرستان در تقاطع سه‌راه شالی‌زار با اشاره به اینکه منابع آبی استان گیلان محدود است اظهار کرد: بعد از هوا اصلی‌ترین نیاز مردم آب است، به همین دلیل منابع آبی موجود باید حفظ شود.

وی متوسط میزان بارندگی استان گیلان را بیشتر از یک‌هزار میلی‌متر در طول سال دانست و تصریح کرد: همواره به دلیل کمبود آب در استان گیلان سعی کرده‌ایم که آب موردنیاز استان را از کیلومترها دورتر تأمین کرده و به شهرستان‌های موردنیاز که با کمبود آب مواجه بوده‌اند انتقال داده‌ایم.

مدیرعامل آب و فاضلاب شهری استان گیلان تعداد طرح‌های آب‌رسانی استان را هشت طرح و تعداد طرح‌های جمع‌آوری فاضلاب را 11 طرح دانست و بیان کرد: کارفرمای پنج طرح از طرح‌های آب‌رسانی استان گیلان آبفای شهری و کارفرمای سه طرح نیز آب منطقه‌ای است.

حسینی با تأکید براینکه در شهرستان آستارا هم طرح آب‌رسانی و هم طرح جمع‌آوری فاضلاب توسط آبفای استان گیلان در دست اجرا است گفت: جهت اتمام طرح آب‌رسانی به شهر آستارا یک‌هزار و 556 میلیارد ریال و جهت اتمام طرح جمع‌آوری فاضلاب یک‌هزار و 375 میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

وی اعتبار موردنیاز جهت اجرای قسمتی از شبکه ثقلی جمع‌آوری فاضلاب محله عباس‌آباد شهر آستارا را حدود 16 میلیارد ریال و طول عملیات لوله‌گذاری را دوهزار و 700 متر عنوان کرد و گفت: با اجرای این پروژه می‌توان فاضلاب قسمتی از عباس‌آباد را به وسعت 32 هکتار جمع‌آوری کرد.

حسینی اعتبار موردنیاز جهت انجام پروژه بخشی از رینگ آب‌رسانی به شهر آستارا را حدود 17 میلیارد ریال و طول کل عملیات لوله‌گذاری را هفت‌هزار و 160 متر دانست و بیان کرد: به‌سازی، فیلتراسیون، کابیون‌بندی، احداث حوضچه و احداث تأسیسات پست برق تصفیه‌خانه بهارستان از جمله اقدامات در دست انجام است.

 

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 44135

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر