هویت تاریخی رامسر ۳۰۰۰ ساله شد

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مازندران گفت:کاوش علمی و پژوهشی ایزگام دشت جنت رودبار هویت تاریخی مردم رامسر را نمایان کرد.

هویت تاریخی رامسر ۳۰۰۰ ساله شد

گیلان خبر: سیف الله فرزانه مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مازندران در مراسم رونمایی از کاوش‌های سه هزار ساله رامسر گفت: آموزش‌های باستان شناسی باید مورد توجه قرار بگیرد تا هویت تاریخی منطقه برهمگان روشن شود.

وی با انتقاد از عدم بکارگیری نیرو‌های علمی و دانشگاهی در حوزه میراث فرهنگی گفت: کاوش علمی و پژوهشی ایزگام دشت جنت رودبار هویت تاریخی مردم رامسر را نمایان کرد.

محمد آزاد فرماندار رامسر نیز گفت: با این کاوشگری و یافته‌های تاریخی قدمت شهرستان برهمگان مشخص شد.

وی افزود: شرایط زیست محیطی شهرستان رامسر بگونه‌ای است که اقوام گوناگونی از دیرباز در آن زندگی میکردند که قدمت آن از امروز با رونمایی این کاوش‌ها ۳ هزار سال اعلام می‌شود

فرماندار رامسر خطاب به مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان مازندران گفت:: رامسر دارای ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های متعددی است که باید برای ارتقا و بالفعل کردن این پتانسیل همت بیشتری صورت بگیرد

آزاد بر لزوم ثبت جهانی مجموعه باغ ۳۳ هکتاری و بلوار معلم در یونسکو تاکید کرد و گفت: ۱۵۰ اثر تاریخی و فرهنگی در رامسر بدست آمده که ۲۵ اثر آن ثبت تاریخی شده است.

وی از تیم کاوش‌های تاریخی ایزگام دشت به سرپرستی دکتر خلعتبری قدردانی کرد.

بر اساس این گزارش، محمدرضا خلعتبری سرپرست تیم پژوهشی و کاوشگری از فرماندار رامسر در طول کاوش این مجموعه تاریخی قدردانی کرد و با بیان اینکه آزاد فرمانداری فرهیخته و فعال است گفت: سید محمد بهشتی رییس پژوهشکده میراث فرهنگی کشور در پیامی از همکاری‌های صمیمانه محمد آزاد به جهت نخستین کاوشگری منطقه در شهرستان رامسر تقدیر کرد.


 

 

منبع:باشگاه خبرنگاران

کد مطلب: 44170

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر