امام‌جمعه لنگرود:

دندان لق ترس از تحریم باید کنار گذاشته شود

امام‌جمعه لنگرود با بیان اینکه دندان لق ترس از تحریم باید کنار گذاشته شود تصریح کرد: مشکل لاینحل در جمهوری اسلامی وجود ندارد و برای پیشرفت و به اوج رسیدن باید از ظرفیت‌های موجود و جوانان به نحو احسن بهره برد.

دندان لق ترس از تحریم باید کنار گذاشته شود

گیلان خبر: حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید جواد سلیمانی در آئین عبادی سیاسی این هفته نماز جمعه شهرستان لنگرود در مسجد جامع این شهر با اشاره به سنت حسنه توزیع نان رایگان در لنگرود اظهار کرد: آیه الله عباسی سنت حسنه توزیع نان صلواتی در نیمه رمضان را بنا گذاشتند که بعد از مدتی وقفه چند سالی است که این اقدام صورت می‌گیرد.

وی با اشاره به هشدار امام خامنه‌ای در دیدار رمضانی با کارگزاران نظام افزود: نفس مذاکره اشکالی ندارد ولی نباید مذاکرات موجب تعلیق اقتصاد کشور و تعلل در وضعیت معیشتی مردم کشور شود.

امام‌جمعه لنگرود با بیان اینکه آمریکای بدون ترامپ نباید بزک شود گفت: عده‌ای می‌گویند که اگر ترامپ نبود وضعیت برجام این‌طور رقم نمی‌خورد و وضعیت بهتر بود که این موضوع اشتباه است و دشمنی آمریکا با ایران ریشه‌ای است.

سلیمانی با تأکید بر اینکه آمریکا با یا بدون ترامپ دشمن انقلاب اسلامی است بیان کرد: تیم دیپلماسی دولت باید توصیه‌های رهبری را جدی بگیرند و در مذاکرات هشدارها و خطوط قرمز را در نظر بگیرند.

خطیب جمعه لنگرود با اشاره به خروج آمریکا از برجام خاطرنشان کرد: تاکنون پاسخ قاطعی از سوی دولت نسبت به اقدام آمریکا از معاهده بین‌المللی مشاهده نشد.

وی با بیان اینکه دندان لق ترس از تحریم باید کنار گذاشته شود تصریح کرد: مشکل لاینحل در جمهوری اسلامی وجود ندارد و برای پیشرفت و به اوج رسیدن باید از ظرفیت‌های موجود و جوانان به نحو احسن بهره برد.

سلیمانی با اشاره به هفتم خرداد سالروز افتتاح نخستین دوره مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس و نمایندگان نقش بی‌بدیلی برای قانون‌گذاری دارد و رهبری نیز همواره به انقلابی بودن و ماندن نمایندگان تأکید کردند.

امام‌جمعه لنگرود با بیان اینکه مطالبات رهبری از مجلس محقق نشده است افزود: علی‌رغم مخالفت تعدادی از نمایندگان، مجلس در موضوع اخیر قانون مبارزه با پول‌شویی (fatf) کلیات آن را تصویب کرد.

وی بیان کرد: اجرای fatf در ایران ابزاری مهم برای خزانه‌داری آمریکا برای خودتحریمی ایران است و با این اقدام آن‌ها می‌توانند به تمام حساب‌های مالی و ارزی کشور دست پیدا کنند.

سلیمانی تأکید کرد: اجرای fatf در ماهیت کلی شاید نفع بین‌المللی در مبادلات ارزی و مالی داشته باشد ولی ساختار انقلاب نمی‌تواند fatf را بپذیرد.

خطیب جمعه لنگرود با بیان اینکه قرار بود بعد از برجام تحریم‌ها برداشته شود ولی به تحریم‌ها اضافه شد گفت: چه تضمینی برای اجرای fatf و برداشته شدن تحریم‌ها وجود دارد که برخی اصرار به تصویب این طرح در مجلس دارند.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 44178

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر