امام‌جمعه بندرانزلی:

مجلس شورای اسلامی باید مجلسی انقلابی باشد

امام‌جمعه شهرستان بندرانزلی با تأکید بر اینکه مجلس شورای اسلامی باید مجلسی انقلابی باشد گفت: مجلس علاوه بر دمیدن روح آرامش در جامعه باید تلاش مؤثر و قاطعی برای رفع فقر، فساد و تبعیض در جامعه داشته باشد.

مجلس شورای اسلامی باید مجلسی انقلابی باشد

گیلان خبر: حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید عبدالجواد شمس‌الدین در نماز سیاسی و عبادی جمعه این هفته بندرانزلی با اشاره به فرارسیدن هفتم خردادماه روز مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: مجلس پایگاه اساسی نظام مقدس جمهوری اسلامی و مردم و به تعبیر بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی، مجلس به لحاظ تأثیرگذاری در پیگیری مشکلات کشور در رأس امور است.

وی با بیان اینکه نمایندگان مجلس باید با رفتار و گفتارشان حافظ انقلاب و ارزش‌های اسلامی باشند افزود: پاسداری و صیانت از ارزش‌های اسلامی و تحقق عدالت اسلامی از وظایف اصلی نمایندگان مردم در خانه ملت است و باید در جهت برطرف شدن مشکلات جامعه از قبیل اشتغال، تولید، معیشت و همچنین افزایش ارزش پول ملی گام بردارند.

خطیب جمعه بندرانزلی مقابله مقتدرانه با استکبار جهانی و ممانعت از تحقق طرح‌های فتنه گرایانه استکباری را از وظایف دیگر نمایندگان مجلس برشمرد و تصریح کرد: ملت مبارز و شهیدپرور با جان‌فشانی‌های خود برای پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی و با ایستادگی و مقاومت در برابر همه توطئه‌ها و شرارت‌های مستکبران و دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی وابستگی‌ها را به کشورهای بیگانه قطع کرده‌اند و نباید این‌گونه پیش رود که خودکفایی و خوداتکایی کشور نادیده گرفته‌شده و در جای‌جای این مملکت با باز شدن پای خارجی‌ها به کشور، ایران اسلامی بار دیگر به بیگانگان وابسته شود.

شمس‌الدین صرف وقت لازم از سوی نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی برای قانون گزاری مفید و لازم برای کشور را از الزامات کنونی جامعه دانست و افزود: متأسفانه در حال حاضر برای برخورد قاطع با برخی از ناهنجاری‌ها و فساد در کشور خلأ قانونی وجود دارد که برطرف کردن این خلأهای قانونی از وظایف مجلس شورای اسلامی است.

وی با بیان اینکه نظارت بر اجرای قانون مهم‌ترین وظیفه مجلس شورای اسلامی است گفت: تحریم‌ها و بدعهدی‌های کشورهای بیگانه در انجام تعهدات خود، خروج آمریکا از برجام و مشکلات مربوط به حوزه‌های اشتغال و ارز و اقتصاد و معیشت مردم ناشی از عدم نظارت صحیح مجلس شورای اسلامی بر امور است.

امام‌جمعه بندرانزلی بیان کرد: در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران وظایف نمایندگان مجلس به‌صراحت ذکرشده و هیچ کنوانسیون، معاهده و قراردادی بدون تصویب در مجلس و تأیید شورای نگهبان وجهه قانونی ندارد.

شمس‌الدین با تأکید بر لزوم نظارت بر عملکرد نمایندگان مردم در خانه ملت در حوزه‌های انتخابیه آن‌ها از سوی مجلس شورای اسلامی در راستای صیانت از جایگاه مجلس گفت: متأسفانه در مواردی دیده می‌شود برخی از نمایندگان مجلس برای رفع موانع قانونی کارهایی که خلاف قانون است میانجی‌گری و توصیه‌هایی می‌کنند که این امر باید توسط مجلس شورای اسلامی نظارت شود.

وی با تأکید بر اینکه نمایندگان مجلس باید جلوی سیاست‌های استکبار جهانی ایستاده و نباید با آمریکا مماشات کنند افزود: نباید در اعلام بیانیه‌ها نیمی از نمایندگان مجلس موافق و نیمی دیگر بی‌تفاوت باشند و این‌گونه نباشد که ته دل برخی از نمایندگان علاقه‌ای به آمریکا و بیگانگان وجود داشته باشد.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 44179

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر