امام‌جمعه آستارا:

دولتی‌ها از مجلسی‌ها استفاده‌های ابزاری می‌کنند

امام‌جمعه آستارا بابیان اینکه نمایندگان مجلس در حین تعامل با دولت نباید به ابزار دست مسئولان دولت تبدیل شوند گفت: تبدیل‌شدن به ابزار دست دولت در شأن نمایندگان مردم در خانه ملت نیست و هرازگاهی حس می‌شود که دولتی‌ها از نمایندگان مجلس استفاده‌های ابزاری می‌کنند.

دولتی‌ها از مجلسی‌ها استفاده‌های ابزاری می‌کنند

گیلان خبر: حجت‌الاسلام‌والمسلمین کاظم حافظ‌نیا امروز در خطبه‌های عبادی‌سیاسی نماز جمعه این هفته با اشاره به اینکه آب و فاضلاب برای مردم این شهرستان یک معضل است اظهار کرد: در برخی از موارد این دل‌خوری‌ها به محاکم قضایی کشیده می‌شود.

امام‌جمعه آستارا با بیان اینکه هفت خرداد در تقویم جمهوری اسلامی ایران تحت‌عنوان‌ روز قانون و روز مجلس نام‌گذاری شده است بیان کرد: امیدواریم همه ما قانون‌مدار و قانون‌مند باشیم و مردم باید قانون‌مداری و قانون‌مندی را از مسئولان دولت و نمایندگان مجلس یاد بگیرند.

خطیب جمعه آستارا با اشاره به اینکه انتظار ما از نمایندگان مجس یک مجلس انقلابی و در طراز نظام و انقلاب اسلامی است تصریح کرد: نمایندگان مجلس باید نترس و شجاع بوده و حرف دل مردم و نظام مقدس جمهوری اسلامی را گفته و از نظام و انقلاب اسلامی دفاع کنند.

وی با بیان اینکه نمایندگان مجلس در حین تعامل با دولت نباید به ابزار دست مسئولان دولت تبدیل شوند افزود: تبدیل‌شدن به ابزار دست دولت در شأن نمایندگان مردم در خانه ملت نیست و هرازگاهی حس می‌شود که دولتی‌ها از نمایندگان مجلس استفاده‌های ابزاری می‌کنند.

حافظ‌نیا با اشاره به اینکه در آستانه سال‌روز ولادت امام حسن مجتبی(ع) و روز اکرام ایتام قرار داریم بیان کرد: در این ایام مبارک، روحانیون و مبلغین دینی به تبیین شخصیت و جایگاه تأثیرگذار امام حسن مجتبی(ع) در دستگیری از ایتام و نیازمندان جامعه بپردازند.

امام‌جمعه آستارا با اشاره به دیدار اخیر مقام معظم رهبری با جمعی از دست‌اندارکاران نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران افزود: طبق بیانات مقام معظم رهبری وضعیت اقتصادی کشور علارغم تلاش‌های صورت‌گرفته مطلوب نیست و مردم با مشکلات اقتصادی و معیشتی فراوانی دست‌وپنجه نرم می‌کنند.

خطیب جمعه آستارا بابیان اینکه مقام معظم رهبری در این دیدار از دولتی‌ها و مجلسی‌ها خواست تا جهت حل مشکلات کنونی کشور تدابیر جدیدی اتخاذ کنند گفت: طبق بیانات مقام معظم رهبری نباید برطرف شدن مشکلات کنونی کشور را به برجام ربط داد، چراکه از برجام آبی برای مردم ایران اسلامی گرم نمی‌شود.

حافظ‌نیا با اشاره به اینکه اروپایی‌ها در حساس‌ترین موارد نشان داده‌اند که از کدخدا دستور می‌گیرند، به همین دلیل نمی‌توان به وعده‌های آن‌ها در پایبندی به برجام دل‌خوش کرد گفت: اروپایی‌ها اگر از اقدام آمریکایی‌ها دل‌خور هستند، علیه خروج آمریکا از برجام قطع‌نامه صادر کنند.

وی بابیان اینکه اگر اروپایی‌ها به تعهدات خود در قبال برجام پایبند هستند باید فروش نفت و تجارت بانک‌های اروپایی با ایران را تضمین کنند افزود: مردم و دولت‌مردان ایران از اروپایی‌ها انتظار دارند که وقتی پشت میز مذاکره با ایران اسلامی می‌نشینند روی نفوذ منطقه‌ای و قدرت دفاعی ایران دست نگذارند.

 

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 44181

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر