امام‌جمعه رشت:

آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها مشکل‌گشای مشکلات مردم ما نیستند

امام‌جمعه رشت با بیان اینکه بر مبنای سخن رهبر انقلاب نباید مسائل کشور را به برجام گره بزنیم گفت: آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها مشکل‌گشای مشکلات مردم ما نیستند ازاین‌رو، تنها راه‌حل مشکلات تکیه به ملت و بالأخص جوانان ایران اسلامی است.

آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها مشکل‌گشای مشکلات مردم ما نیستند

گیلان خبر: حجت‌الاسلام‌والمسلمین رسول فلاحتی در آئین عبادی سیاسی این هفته نماز جمعه شهرستان رشت در مصلای این شهر با اشاره به حضور خود در دیدار مسئولان و کارگزاران نظام با رهبر معظم انقلاب اسلامی در چهارشنبه هفته گذشته اظهار کرد: در نظام اسلامی کسی که می‌خواهد مسئول باشد باید خود را فدا کند و خود را در خدمت امت اسلامی قرار دهد.

وی با اشاره به فرمایش رهبر انقلاب مبنی بر اینکه مردم ما دارای مشکل اقتصادی، تورم و زندگی سخت هستند بیان کرد: امروز دلسوزتر از رهبری به ملت اسلامی وجود ندارد و همه دغدغه ایشان این است که غبار مشکل را از صورت مردم بزدایند.

امام‌جمعه رشت با بیان اینکه بر مبنای سخن رهبر انقلاب نباید مسائل کشور را به برجام گره بزنیم گفت: آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها مشکل‌گشای مشکلات مردم ما نیستند ازاین‌رو تنها راه‌حل مشکلات، تکیه به ملت و بالأخص جوانان ایران اسلامی است.

فلاحتی با اشاره به فرمایش رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه خواسته دشمنان این است که ایران نابود شود گفت: قدرت‌های سلطه جهانی از اول با ایران مشکل داشتند و در طول تاریخ ملت ایران را چپاول کرده‌اند.

وی با تأکید بر اینکه هدف ما در برجام بردن آبروی آمریکا نبوده است افزود: من تعجب می‌کنم هنوز هستند عده‌ای قلیل از افراد که این‌همه بی عهدی امریکا را دیده‌اند  و در قلم‌فرسایی خود میگویند اروپایی‌ها به آمریکایی‌ها دهن‌کجی کرده‌اند که این سخن یعنی یا سیاست دنیا را نمی‌شناسند یا این افراد بیمار هستند.

امام‌جمعه رشت با اذعان به اینکه ما از همه مسئولان بلندپایه نظام می‌خواهیم که سخنان رهبری در چهارشنبه را نصب العین خود در سیاست‌های داخلی و بین‌المللی بدانند افزود: رهبر انقلاب فرمودند آمریکایی‌ها دروغ میگویند و آن‌ها هیچ‌چیزی به ما نداده و دروغ‌گویی را در برابر ملت ایران به مرحله اعلا رساندند.

وی با بیان اینکه برخی‌ها می‌خواهند بگویند ترامپ از برجام خارج‌شده گفت: ترامپ عروسک خیمه‌شب‌بازی قدرت‌های سلطه و استکباری و صهیونیستی است و کسانی که میگویند صرفاً ترامپ از برجام خارج‌شده از الفبای سیاست خبری ندارند

فلاحتی با بیان اینکه ملت ما آگاه است گفت: رهبری فرمودند که کارگروه اقتصادی تشکیل دادند تا بسیاری از مشکلات اقتصادی ازجمله بیکاری از بین برود.

خطیب جمعه رشت گفت: عده‌ای ما را مشغول کارهای روزمرگی می‌کنند که منجر به فرسودگی ما می‌شود و گاهاً برای مشکل بیکاری به ما مراجعه می‌کنند اما کشور و استان مسئول دارد و باید مشکلات را برطرف کنند زیرا نماینده رهبری که نمی‌تواند شغل ایجاد کند ازاین‌رو، وقتی نتوانیم برای عزیزان کاری انجام دهیم آن‌ها ناامید می‌شوند.

وی با اشاره به عوارض موجود در جاده‌های منتهی به تهران گفت: قرار نیست هم استانی‌های ما در رودبار، رستم‌آباد و آن مناطق برای جابه‌جایی در استان باید عوارض بدهد لذا شایسته است مسئولان مربوطه برای رفع این مشکل هم استانی‌ها نیز تمهیداتی بیندیشند.

فلاحتی با اشاره به حماسه فتح خرمشهر و ایثارگری و جان‌فشانی ملت بزرگ ایران اسلامی اظهار کرد: همان‌گونه که معمار کبیر انقلاب اسلامی فرمودند حماسه فتح "خرمشهر را خدا آزادکرده است "

خطیب جمعه رشت با اشاره به سالروز وفات حضرت خدیجه (س) خاطرنشان کرد: حضرت درزمانی که مشرکان عرب پیامبر را طرد کرده و در محاصره اقتصادی قرار دادند، حضرت خدیجه به او ایمان آورد و تمام دارایی‌های خود را در اختیار حضرت قرارداد.

وی با اشاره به اینکه  توجه به معاد مرگ و قیامت در فرایند جامعه تأثیرگذار است اظهار کرد: مسئله مرگ امری تردیدناپذیر است و خداوند در سوره قصص می‌فرمایند که هر چیزی که در نظام هستی آفریده‌شده در معرض هلاکت و تغییر از شرایطی به شرایط دیگر است.

امام‌جمعه رشت با بیان اینکه در جهان هستی همه موجودات جز ذات الهی باید تغییر کند افزود: خداوند منان در قرآن کریم می‌فرماید شما را بعدازاین عالم وارد عالمی می‌کنیم که هیچ اطلاعی از آن عالم نخواهید داشت.

وی با بیان اینکه پیامبران متوجه جهان آخرت و به یاد مرگ و قیامت بوده‌اند تصریح کرد: دستاورد بزرگ توجه به قیامت این است که انسان را آماده خدمتگزاری راستین برای امت اسلامی و انسان می‌کند بنابراین توجه به عالم دیگر نشان‌دهنده این است که در دنیا خود را آماده حضور به عرصه دیگر می‌کنیم.

خطیب جمعه رشت با اشاره به روایات مبنی بر اینکه باید از افرادی که تنها به عالم دنیا توجه می‌کنند   اجتناب ورزید گفت: این افراد مانع بستر تربیت انسان و آمادگی او برای حضور در عالم معاد می‌شوند.

 

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 44190

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر