امام‌جمعه لنگرود مطرح کرد

آغاز بازسازی مسجد جامع لنگرود بعد از ماه رمضان

امام‌جمعه لنگرود از بازسازی مسجد جامع لنگرود خبر داد و گفت: 800 میلیون تومان برای بازسازی مسجد با دستور نوبخت در نظر گرفته‌شده است که آغاز بازسازی نیز بعد از ماه مبارک رمضان انجام می‌شود.

آغاز بازسازی مسجد جامع لنگرود بعد از ماه رمضان

گیلان خبر: حجت‌الاسلام سید جواد سلیمانی عصر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه این شهرستان اظهار کرد: رسانه سنگر دارانی هستند که باجان و مال خود برای رساندن حقایق و رویدادهای جامعه تلاش می‌کنند.

وی با اشاره به بررسی معضلات فرهنگی افزود: در گیلان با بحران در فرهنگ مواجه هستیم که یکی از دلائل آن تعدد قومیت‌ها و رفت‌وآمدهای زیاد گردشگران و مسافران به این استان است و درستی‌های دینی در برابر آموزه‌های غلط قرار نمی‌گیرد.

امام‌جمعه لنگرود با بیان اینکه بخش اعظمی از مسافران به دلیل وجود نعمات خدادادی نظیر کوه و دریا به گیلان سفر می‌کنند گفت: بحران فرهنگی قابل‌کنترل است و می‌توان در کوتاه‌مدت تهدید را به فرصت تبدیل کرد ولی بحران در فرهنگ موضوع گسترده‌تری را در برمی‌گیرد.

*جوان‌گرایی در کادر اجرایی ستاد اقامه نماز جمعه لنگرود

سلیمانی با اشاره به تغییرات در افراد اجرایی ستاد اقامه نماز جمعه لنگرود بیان کرد: جوانان حس می‌کنند که روحانیت از آنان فاصله گرفته‌اند و نخستین اقدامی که در ستاد اقامه نماز انجام شد بها دادن به جوانان و جوان‌گرایی در کادر اجرایی بود و تلاش شد از همه ظرفیت‌ها و هنرهای نهفته در جوانان استفاده شود.

وی با بیان اینکه در نماز جمعه به دنبال تولید انقلاب اسلامی هستیم نه جمهوری اسلامی خاطرنشان کرد: محتوا بخشی و استفاده از جوانان در برگزاری نماز جمعه باعث شد تا شاهد حضور چشمگیر مردم در اقامه نماز باشیم و رهبری در گزارش‌های دریافتی خود نماز جمعه لنگرود را به‌عنوان یکی از رویش‌های گیلان نامیدند.

امام‌جمعه لنگرود با اشاره احداث مصلا در این شهرستان تصریح کرد: از روز نخست انتخاب مکان مصلا برای احداث تاکنون اختلاف‌نظرهایی وجود داشت و تا زمانی که رضایت کتبی متصرفان قبلی گرفته نشود مکان فعلی برای برگزاری مصلا استفاده نمی‌شود و حتی حاضریم تا در صورت عدم رضایت مردم، زمین را به مسکن و شهرسازی برگردانیم تا از درگیری با مردم پرهیز شود.

سلیمانی از بازسازی مسجد جامع لنگرود خبر داد و گفت: 800 میلیون تومان برای بازسازی مسجد با دستور نوبخت در نظر گرفته‌شده است که آغاز بازسازی نیز بعد از ماه مبارک رمضان انجام می‌شود.

وی افزود: در طرح پیشنهادی برای بازسازی مسجد جامع نیز علاوه بر بزرگ‌تر شدن فضای مسجد، کتابخانه و فضای ورزشی فرهنگی و طبقات برای آقایان و بانوان در نظر گرفته‌شده است.

امام‌جمعه لنگرود با بیان اینکه هماهنگی‌های لازم برای عدم ایجاد مشکل برای نمازگزاران در زمان بازسازی مسجد صورت گرفته است اظهار کرد: اگر متصرفان مدعی زمین مصلا قانع شدند می‌توان مکان فعلی مصلا را برای ظرفیت بهتری نظیر ایجاد مجتمع فرهنگی و ورزشی در نظر گرفت تا همگان بتوانند از آن استفاده کنند.

*همیشه از نگاه بالا به پایین نسبت به مردم‌به‌دور بودم

سلیمانی با بیان اینکه همیشه از نگاه بالا به پایین نسبت به مردم‌به‌دور بودم خاطرنشان کرد: مسئولین باید در خارج از اداره با مردم صمیمی باشند و رسانه‌ها می‌توانند مسئولانی که رابطه کاری و اجتماعی بهتر و بیشتری با مردم‌دارند را معرفی کنند تا تشویقی برای آنان نیز باشد.

وی با اشاره به قتل و خودکشی‌های چند وقت اخیر در شهرستان بیان کرد: یکی از مشکلات حال حاضر در لنگرود گناهان پنهانی است که آتشی زیر خاکستر است که درنهایت منجر به اعتیاد، خودکشی، قتل و دیگر ناهنجاری‌های اجتماعی می‌شود و تا زمانی که اعتقاد مبارزه با فساد وجود نداشته باشد لنگرود به قهقرا می‌رود.

امام‌جمعه لنگرود با اشاره به اوضاع امنیتی جامعه گفت: با امنیتی کردن شهر مخالف هستم ولی این نباید موجب شود که برخوردی با مجرم صورت نگیرد.

سلیمانی با بیان اینکه مردم از سرنوشت مجرمان باخبر نیستند که این ضعف قوه قضائیه است افزود: دستگیری و معرفی مجرمان باعث بازدارندگی از انجام ناهنجاری در جامعه می‌شود و هرکسی به خود به‌راحتی اجازه نمی‌دهد که هر کاری کند.

وی با بیان اینکه نباید به داشته‌ها و داده‌های شهرستانی اکتفا کرد تصریح کرد: نماینده لنگرود فردی پرتلاش است ولی انتظار مردم این است که در خیلی از زمینه‌ها ارزش‌افزوده داشته باشد.

*نگاه به محرومان آیینه‌ای برای پیشرفت و عبرت‌آموزی است

امام‌جمعه لنگرود بیان کرد: شهرستان لنگرود علی‌رغم همه ظرفیت‌های خدادادی دارای ضعف‌هایی هم است که برخی از شهروندان در گوشه و کنار شهرستان با کمترین امکانات زندگی می‌کنند و حضور جوانان در مناطق محروم می‌تواند علاوه بر تقویت روحیه جوانان موجب رفع معضلات و کمک به همنوعان در مناطق محروم شود.

سلیمانی نگاه به محرومان را آیینه‌ای برای پیشرفت و عبرت‌آموزی دانست و خاطرنشان کرد: جوان امروز با مشاهده نداشته‌های افراد و میل کمک به همنوع می‌تواند خود را پیدا کند و از آسیب‌ها و ناهنجاری‌ها محفوظ بماند.

وی خطاب به مسئولان گفت: سفارشم به مسئولین این است که در مواجه با رخدادها و مشکلات شهری گارد بی‌مهری و بی‌اعتنایی به اصحاب رسانه نداشته باشند.

امام‌جمعه لنگرود با بیان اینکه مردم رسانه را از خود و خبرنگار تریبون همه اقشار است افزود: عدم دخالت رسانه‌ها در ارائه طریق‌ها باعث اختلال در سطح زندگی مردم و بی‌اطلاعی جامعه می‌شود  و برخورد سلبی و بی‌حرمتی مسئولان بی‌حرمتی به اصحاب رسانه و خبرنگاران است.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 44211

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر