گزارشی از نشست راهبردی فنی و حرفه‌ای و زندان‌های رودسر

آموزش 256 کارآموز زندان‌های رودسر در شش رشته مهارتی

رئیس اداره فنی و حرفه‌ای رودسر از آموزش 256 کارآموز زندان‌های این شهرستان خبر داد.

آموزش 256 کارآموز زندان‌های رودسر در شش رشته مهارتی

گیلان خبر: پیش از ظهر امروز در نشست راهبردی فنی و حرفه‌ای و اداره زندان‌های این شهرستان تفاهم‌نامه همکاری بین دو اداره برای سال 97 منعقد شد.

رئیس آموزش فنی و حرفه‌ای رودسر در نشت بررسی عملکرد آموزشی زندانیان اظهار کرد: یکی از بخش‌های آموزش مهارتی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای در زندان و کانون‌های تربیتی است.

وی بیکاری و فقدان مهارت را یکی از علل گرایش به اعتیاد، بزهکاری و خلاف خواند و افزود: داشتن مهارت در فرد به ایجاد شرایط اولیه برای اشتغال، تقویت شخصیت و منزلت اجتماعی فرد کمک می‌کند.

هادی یوسفی افزود: سازمان فنی و حرفه‌ای سال‌هاست با انعقاد تفاهم‌نامه با سازمان امور زندان‌ها و ستاد مبارزه با مواد مخدر به آموزش زندانیان و بازپروری و حرفه‌آموزی معتادین درمان یافته اقدام کرده است.

رئیس اداره فنی و حرفه‌ای رودسر بیان کرد: اقدامات تأمینی و تربیتی کشور (وابسته به قوه قضائیه) به‌منظور مهارت‌آموزی مدد جویان و زندانیان در محل ندامتگاه‌ها باهدف اشتغال آنان پس از آزادی از زندان و به‌تبع آن کاهش احتمال بازگشت مجدد آنان به زندان انجام می‌گیرد.

وی با تأکید بر اهمیت آموزش زندانیان، ارتقای مهارت آن‌ها و تأثیر این آموزش‌ها بر کیفیت زندگی این افراد تصریح کرد: از سال 1390 تاکنون در راستای تحقق اهداف سازمان به‌منظور توانمندسازی و بسترسازی لازم برای بازگشت سالم مددجویان به جامعه و استفاده بهینه از اوقات و فراگیری مهارت مطلوب توسط افراد دربند در زندان‌های سطح شهرستان رودسر تفاهم‌نامه‌های متعددی را به امضا رسانده است.

یوسفی درباره عملکرد اداره آموزش فنی و حرفه‌ای رودسر در زمینه آموزش‌های مهارتی در زندان در سال گذشته خاطرنشان کرد: با توجه به امضای تفاهم‌نامه‌ به امضا رسیده، توانمندسازی مهارتی با اعزام مربی در شش رشته فنی در زندان‌های شماره 1 و 2 شهرستان، در حال اجرا است.

رئیس اداره فنی و حرفه‌ای رودسر برق‌کار ساختمان، لوله‌کش گاز خانگی و تجاری، تعمیرکار اتومبیل‌های سواری، جوشکاری با فرآیند قوس الکتریکی دستی E3 SMAW، تعمیرکار آبگرمکن دیواری، دوره‌های کشاورزی و صنایع‌دستی را ازجمله رشته‌های مدنظر برای آموزش به زندانیان اعلام کرد.

یوسفی از آموزش 256 کارآموز زندان‌های رودسر از ابتدای سال 96 تاکنون خبر داد و افزود: این افراد پس از اتمام دوره مانند سایر کارآموزان در آزمون‌های تخصصی شرکت کرده و مدرک مهارتی را دریافت می‌کنند.


منبع: فارس

کد مطلب: 44271

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر