امام‌جمعه لنگرود:

راه‌حل آزادی فلسطین بیداری ملت‌ها و اتحاد با یکدیگر است

امام‌جمعه لنگرود با تأکید بر اینکه راه‌حل آزادی فلسطین بیداری ملت‌ها و اتحاد با یکدیگر است بیان کرد: روز قدس متعلق به همه ملت‌ها است و باقدرتی جبهه مقاومت پشت دروازه‌های رژیم صهیونیست موجب شده تا حیات اجتماعی خود را درخطر ببینند

راه‌حل آزادی فلسطین بیداری ملت‌ها و اتحاد با یکدیگر است

گیلان خبر: حجت‌الاسلام سید جواد سلیمانی در آئین عبادی سیاسی نماز جمعه این شهرستان با اشاره به نام‌گذاری آخرین جمعه ماه رمضان به‌روز قدس اظهار کرد: روز قدس یکی از میراث‌های ماندگار امام خمینی (ره) است که با این نام‌گذاری جرقه‌ای در کالبد جهان اسلام دمیده شد که باعث مبارزه با استکبار برای نابودی آنان شد.

وی با بیان اینکه نگاه امام خمینی با دیگر افراد و چهره‌های سیاسی متفاوت بود افزود: برخی از  دولت‌های عربی برای آشتی با رژیم صهیونیستی و عادی‌سازی روابط با آنان گام برمی‌دارند و ازاین‌رو روز قدس بیش‌تر از همه نیاز به حضور ملت‌ها دارد. 

امام‌جمعه لنگرود با تأکید بر اینکه راه‌حل آزادی فلسطین بیداری ملت‌ها و اتحاد با یکدیگر است بیان کرد: روز قدس متعلق به همه ملت‌ها است و باقدرتی جبهه مقاومت پشت دروازه‌های رژیم صهیونیست موجب شده تا حیات اجتماعی خود را درخطر ببینند که اکنون در حال دست‌وپا زدن هستند.

سلیمانی با اشاره به دستور رهبر معظم انقلاب درباره شکستن حصر هسته‌ای تصریح کرد: این دستور اعتمادبه‌نفسی برای کشور بود که از این باب ملت ایران خوشحال است و پاسخی برای آمریکا است که متعهد به توافقنامه بین‌المللی نبود.

وی با اشاره به دستاوردهای هسته‌ای ایران درگذشته توسط جوانان کشور بیان کرد: جوانان ایران دارای خلاقیت و ایده‌های فراوانی هستند ولی لازم است مسئولین چشم به زرق‌وبرق کشورهای دیگر ندوزند و به توان داخلی تکیه کنند تا در همه عرصه‌ها شاهد رشد و پیشرفت باشیم.

خطیب جمعه لنگرود با بیان اینکه فرصت دوباره‌ای برای جبران خسارت و اشتباه وجود ندارد گفت: ملت ایران به خاطر مذاکرات با 5+1 سه سال منتظر و زجر کشیدند تا کشتی به ساحل برسد و کشتی در  وسط اقیانوس غرق شد.

سلیمانی با بیان اینکه برجام دستاورد تاریخی نبود و نخواهد بود افزود: اگر قرار است اروپا در برجام بماند باید تضمین عملی بدهد، ما دوست نداریم فضای کشور را دوقطبی کنیم ولی حقیقت را باید گفت باید توجه کنیم که اروپا هم مانند آمریکا قابل‌اعتماد نیست.

وی با اشاره به گذشت سه هفته از ماه مبارک رمضان خاطرنشان کرد: در این مدت شاهد حرکت شکنی‌های افرادی در سطح شهر هستیم که ادعا می‌کنند در کنار مسلمانان زندگی می‌کنند.

امام‌جمعه لنگرود بیان کرد: نیروی انتظامی در بسیاری از موارد برخورد و تشکیل پرونده داد ولی این حرمت‌شکنی‌ها آن‌قدر زیاد است انسان فکر می‌کند اصلاً اقدامی صورت نمی‌گیرد.

سلیمانی با اشاره بازارچه نان سنتی در ملاط خاطرنشان کرد: دوست نداریم نان کسی آجر شود ولی برخی از کاسبان بساط خود را از ظهر و عصر در ماه رمضان پهن می‌کنند و برخی مشتریان نیز نه‌تنها آشکارا روزه‌خواری بلکه پرخوری می‌کنند.

وی گفت: شکستن حرمت ماه مبارک رمضان خط قرمز ماه است و اگر این کار را نکنیم خدا از ما در روز قیامت پاسخ درست می‌خواهد.

خطیب جمعه لنگرود با اشاره به فرارسیدن ایام تابستان و حضور مسافران در سواحل چاف و چمخاله تصریح کرد: تابستان نزدیک است و مسئولان باید در این زمینه و نحوه خدمات‌دهی و ایجاد امنیت برنامه‌ریزی کنند ولی قرار نیست کسی در سواحل خود را لخت و مست کند.

سلیمانی با اشاره به پرداخت مطالبات چای‌کاران افزود: چای‌کاران منتظر واریز مبالغ خود هستند و مطالبات آنان با تأخیر پرداخت می‌شود، دولت باید در این زمینه دقت بیشتری کند و آنان را فراموش نکند.


منبع: فارس

 

 

 

 

 

 

کد مطلب: 44417

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر