نماینده مردم شهرستان آستارا در مجلس:

برخی ازخواص جامعه سرمایه‌گذاران رابه رانت‌خواری متهم می‌کنند

نماینده مردم شهرستان آستارا در مجلس شورای اسلامی گفت: برخی از خواص جامعه با سرمایه‌گذاران سرمایه‌گذارستیزی کرده و آن‌ها را به رانت‌خواری و اختلاس متهم می‌کنند.

برخی ازخواص جامعه سرمایه‌گذاران رابه رانت‌خواری متهم می‌کنند

گیلان خبر: ولی داداشی ظهر امروز در مراسم کلنگ‌زنی طرح تالار و رستوران دریایی هیراد در محل ساحل مخیری این شهرستان اظهار کرد: این طرح یکی از طرح‌های بسیار خوب شهرستان بوده و در راستای توسعه اقتصادی و دریایی شهرستان آستارا و استان گیلان می تواند مؤثر واقع شود. 

نماینده مردم شهرستان آستارا در مجلس شورای اسلامی بحث اشتغال و بیکاری جوانان تحصیل‌کرده را یکی از مشکلات موجود در سطح کشور دانست و گفت: همه ارکان‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران برای برطرف کردن مشکل بیکاری جوانان دست به کار شده‌اند و دولت نیز تاکنون نتوانسته موفق عمل کند. 

وی بابیان اینکه طبق اصل 44 قانون اساسی از توان بخش‌های مختلف خصوصی جهت برطرف کردن معضل بیکاری می‌توان استفاده کرد تصریح کرد: دولت توانایی دادن هزینه‌های سازمان‌ها و ارگان‌های دولتی را نداشته و این به عدم استفاده دولت از ظرفیت بخش‌های خصوصی برمی‌گردد. 

داداشی با اشاره به اینکه برخی از خواص جامعه با سرمایه‌گذاران سرمایه‌گذارستیزی کرده و آن‌ها را به رانت‌خواری و اختلاس متهم می‌کنند افزود: کشورهای پیشرفته و توسعه‌یافته دنیا از حضور سرمایه‌گذاران بخش خصوصی استقبال کرده و تسهیلات ارزان‌قیمت در اختیار آن‌ها قرار می‌دهند. 

نماینده مردم شهرستان آستارا در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه مردم این شهرستان سرمایه‌گذارستیز نیستند تصریح کرد: مردم شهرستان آستارا از حضور سرمایه‌گذاران در این شهرستان مرزی و گردشگرپذیر استقبال کرده و نمونه آن را می‌توان در منطقه اسکله که با توان بخش خصوصی ایجاد شده است مشاهده کرد. 

وی با اشاره به اینکه دولت‌مردان با استقبال از توان بخش خصوصی از ظرفیت اقتصاد دریامحور در راستای جذب گردشگران داخلی و خارجی می‌توانند استفاده کنند بیان کرد: سالانه بالغ‌بر یک‌میلیون و 500 هزار نفر گردشگر خارجی به واسطه مرز زمینی شهرستان آستارا وارد این شهرستان می‌شود. 

شهردار آستارا نیز در مراسم کلنگ‌زنی طرح تالار و رستوران دریایی هیراد در محل ساحل مخیری این شهرستان اظهار کرد: ظرفیت‌های خوبی در شهرستان آستارا وجود دارد که تاکنون از این ظرفیت‌ها جهت توسعه اقتصاد و گردشگری این شهرستان استفاده‌های خوبی نشده است. 

جواد معیتی با اشاره به اینکه به واسطه وجود دریا و طبیعت در شهرستان آستارا می‌توان اقتصاد دریامحور و صنعت گردشگری را در این شهرستان فعال کرد گفت: روزانه چندین جوان بیکار جهت استخدام و گرفتن مجوز دکه به شهرداری مراجعه می‌کنند و ما به خاطر نبود فرصت‌های شغلی، شرمنده جوانان بیکار هستیم. 

علی‌اصغر هاشمی مجری طرح رستوران و تالار دریایی هیراد در شهرستان آستارا این طرح را منحصربه فرد و ملی دانست و گفت: احداث این طرح در زمینی به مساحت یک‌هزار و 320 مترمربع در سه طبقه با اعتباری بالغ‌بر هفت میلیارد تومان پیش‌بینی شده که به رستوران، تالار و سالن همایش‌ها مجهز است. 

 

منبع: فارس

 

کد مطلب: 44537

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر