با حضور عضو مجلس خبرگان رهبری

ستاد مدیریت بحران فرمانداری رودسر تشکیل شد

ستاد مدیریت بحران فرمانداری رودسر با حضور آیت‌الله سید علی حسینی اشکوری نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری تشکیل شد.

ستاد مدیریت بحران فرمانداری رودسر تشکیل شد

گیلان خبر: عضو مجلس خبرگان رهبری پیش از ظهر امروز از مناطق سیل‌زده اشکورات بخش رحیم‌آباد این شهرستان بازدید و در جلسه ستاد مدیریت بحران فرمانداری رودسر حضور یافت.

عضو مجلس خبرگان رهبری در این جلسه بروز حوادث غیرمترقبه برای بشر را عبرت‌آموز خواند و اظهار کرد: همه ما موظف هستیم در هر موقعیتی مسئولیت‌های خود را به‌درستی انجام دهیم و شکی ندارم که در این حادثه همه مسئولان تمام تلاش خود را برای خدمات‌رسانی بکار گرفتند.

وی با قدردانی از تلاش و اهتمام مسئولان در خدمات‌رسانی و امدادرسانی به مناطق سیل‌زده اشکورات افزود: با توجه به محدودیت‌های اعتبارات و امکانات دولت و سختی و صعب‌العبور بودن منطقه، ارائه خدمات به مردم آسان نیست و باید با ملاطفت و مدارا با مردم آسیب‌دیده کمک کرد.

آیت‌الله سید علی حسینی اشکوری از مسئولان خواست تا همان‌طور که در ابتدای این حادثه در کنار مردم بودند تا زمان به سامان رسیدن خدمات به مردم نباید کار را رها کرد و در حد مقدور به وظایف خود در راستای رفع مشکلات مردم آسیب‌دیده و محروم اشکورات اهتمام ورزند.

وی به مردم سیل‌زده اشکورات رودسر اطمینان داد که همه خدمتگزاران و مسئولان دولت و نظام برای رفع مشکلات آن‌ها تلاش خود را بکار می‌گیرند و از خیران و نیکوکارانی که توانمند هستند خواست تا به آسیب دیدگان این منطقه کمک کنند.

 

*حجم خسارات به منطقه سیل‌زده اشکورات به 15 میلیارد تومان رسید

سرپرست فرمانداری رودسر نیز در این نشست حجم و گستردگی خسارات به زیرساخت‌های منطقه سیل‌زده کاکرود اشکورات بخش رحیم‌آباد رودسر را 15 میلیارد تومان اعلام و اظهار کرد: رانش و جابجایی زمین منطقه آسیب‌دیده همچنان ادامه دارد و پیش‌بینی می‌شود با بررسی‌های میدانی حجم خسارات بیش از این میزان برسد.

علی وارسته با اشاره به وقوع سیل اخیر کاکرود اشکورات در جمعه گذشته افزود: حادثه در ساعت پنج عصر و به مدت 20 دقیقه ادامه داشت که تعداد چهار واحد مسکونی تخریب، هشت نفر کشته و مفقود و تعدادی ماشین مدفون و راه ارتباطی 70 روستا قطع شد.

وی با اشاره به اینکه تمام دستگاه‌های مرتبط در همان ابتدای وقوع سیل در منطقه حضور یافتند بیان کرد: علی‌رغم تلاش‌های صورت گرفته، افراد مفقودشده تاکنون پیدا نشده ولی تلاش‌ها همچنان برای یافتن این افراد با کمک نیروهای امدادی ادامه دارد.

سرپرست فرمانداری رودسر از رسانه‌ها و خبرنگاران خواست دریافت هرگونه خبر درباره مناطق سیل‌زده اشکورات و انعکاس آن را از ستاد اطلاعات مدیریت بحران شهرستان دریافت کنند.

امام‌جمعه رودسر نیز با قدردانی از خدمات ارائه‌شده توسط مسئولان استانی و شهرستانی به آسیب دیدگان سیل اخیر در اشکورات اظهار کرد: انصافاً دستگاه‌های امدادرسان در همان ساعات اولیه حادثه در منطقه حضور فعال داشتند و خدمات مطلوبی به مردم ارائه کردند.

حجت‌الاسلام تقی روحانی بر اهتمام جدی مسئولان برای اسکان موقت آسیب دیدگان و امدادرسانی به آن‌ها تأکید کرد و افزود: ستاد بحران درباره تسهیل و تسریع در امر بازپرداخت به‌موقع خسارات وارده به محصولات کشاورزی و مسکن آسیب دیدگان جدیت بیشتری داشته باشند تا رضایتمندی مردم فراهم و آرامش به آسیب دیدگان فراهم شود.

حجت‌الاسلام سید علی حسینی اشکوری عضو مجلس خبرگان رهبری پیش از ظهر امروز با حضور در جلسه مدیریت بحران رودسر بیش از 50 میلیون ریال برای کمک به سیل‌زدگان اشکورات بخش رحیم‌آباد اهدا کرد.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 44583

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر