هنرمند گیلانی دارای معلولیت جسمی:

دکتر مرا از مطبش بیرون کرد/من عقب‌مانده ذهنی نیستم

هنرمند دارای معلولیت جسمی با ابراز ناراحتی از پزشک معالجی در تهران گفت: دکتر خطاب به من گفته تو ناتوان ذهنی هستی و مرا از مطب خود بیرون کرد ازاین‌رو قصد دارم روزی در مطب او رفته چهره او را کشیده و به او نشان دهم که من عقب‌مانده ذهنی نیستم.

دکتر مرا از مطبش بیرون کرد/من عقب‌مانده ذهنی نیستم

گیلان خبر: هنر مجموعه‌ای از فرایندهای ساخته دست بشر در جهت اثرگذاری بر عواطف، احساسات و هوش انسانی است تا یک مفهوم، خلق و انتقال پیدا کند و انسان هنرمند کسی است که توان و مهارت خلق زیبایی را داشته و از توانایی و تخیل در خلق آثار زیبا، به‌صورت ذاتی یا تجربی بهره‌مند شود.

*هنرمندانی که شرایط را به نفع هدف شکست می‌دهند چشم‌نوازترند

در این میان دارندگان مهارت یا همان هنرمندان با ذائقه هنری خود خالق اثراتی می‌شوند که برای طالبان آن هنر جذاب و ستودنی است اما برخی هنرمندان هنرشان چشم‌نوازتر است، همان‌هایی که شرایط را به نفع هدف شکست می‌دهند و محدودیت را تبدیل به فرصت برای رسیدن به موفقیت کرده به‌طوری‌که انگار اصلاً محدودیتی ندارند، ازاین‌رو بر آن شدیم تا با ‌سپیده حیدری هنرمند ۲۹ ساله گیلانی که باهمت مثال‌زدنی خود ناتوانی را شرمنده کرده آشنا شده و نظاره‌گر هنرهای او باشیم.‌

 

* از کشیدن نقاشی لذت می‌برم

وی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس از رشت با ابراز خرسندی از کسب مهارت نقاشی اظهار کرد: من نقاشی را از سال 86 آغاز کردم و این کار را با تمام وجود و علاقه انجام می‌دهم و از این کار لذت می‌برم.

*نصف درآمدم متعلق به بیماران سرطانی است

این هنرمند دارای معلولیت جسمی با اذعان به اینکه نصف درآمد حاصل از نقاشی را به بیماران سرطانی اختصاص می‌دهد بیان کرد: مابقی حاصل درآمد خود را به نیت کمک به پدر قرار داده تا کمک‌حال او در زندگی باشم ازاین‌رو، هرچه درآمد بیشتری کسب کنم توانایی کمک بیشتری به بیماران سرطانی خواهم داشت.‌

حیدری با ابراز ناراحتی از پزشک معالجی در تهران گفت: دکتر خطاب به من گفته تو ناتوان ذهنی هستی و مرا از مطب خود بیرون کرد ازاین‌رو قصد دارم روزی در مطب او رفته چهره او را کشیده و به او نشان دهم که من عقب‌مانده ذهنی نیستم.

وی با بیان اینکه تا چند روز آینده نمایشگاه نقاشی خود را در رشت برگزار خواهد کرد افزود: نصف درآمد حاصل از این نمایشگاه متعلق به بیماران سرطانی خواهد بود بنابراین با استقبال خوب مردم می‌توانم به یکی از اهداف خود که همانا کمک به بیماران سرطانی است دست پیدا کنم.

حیدری با اشاره به برگزاری نمایشگاه چهارروزه در رشت خواهد بود خاطرنشان کرد: باوجوداینکه اهل بندرعباس هستم و بر اساس شرایط آب و هوایی و همچنین شرایط خوب برای نقاشی سال‌هاست در لشت نشا سکونت داشته و عاشق مردم کشورم در هر جای ایران هستم.

 

سپیده حیدری دختر هنرمند ایرانی که باوجود محدودیت و معلولیت همت را بیشه راه خود کرد فعل خواستن را صرف کرده و رسیدن را پیشکش روزگار پیش روی خود نموده است.

انسان‌های بزرگ سدهای جلوی راهشان را فرصتی برای ترقی می‌پندارند و گمانه‌زنی‌های منفی را به زباله‌دان زندگانی خود می‌اندازند ازاین‌رو، می‌بایست از این حکمت‌ها و معجزات الهی درس آموخت و برای رسیدن به خواسته‌های معقول خود کفش‌هایی آهنین بر پای نمود.


منبع: فارس

 

کد مطلب: 44628

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر