عضو مجلس خبرگان رهبری مطرح کرد

حفظ وحدت آحاد جامعه لازمه برون‌رفت از گره اقتصادی کنونی

عضو گیلانی مجلس خبرگان رهبری بر حفظ وحدت و یکپارچگی آحاد جامعه برای برون‌رفت از گره اقتصادی کنونی تأکید کرد و از دستگاه‌های اطلاعاتی و قضایی خواست تا با متخلفان اقتصادی برخورد کنند.

حفظ وحدت آحاد جامعه لازمه برون‌رفت از گره اقتصادی کنونی

گیلان خبر: آیت‌الله سید علی حسینی اشکوری شامگاه یک‌شنبه با بیان اینکه از جریان وضعیت اقتصادی کشور ازجمله استان گیلان باخبر است اظهار کرد: مردم مظلوم استان گیلان از یک گرانی و بیکاری نسبتاً بیشتری در مقایسه با سایر استان‌ها برخوردار هستند.

وی با اذعان به اینکه مشکلات استان گیلان بعضاً در جلسات با مسئولان تذکر داده‌شده افزود: بخشی از مشکلات اقتصادی حاکم در جامعه متأثر از مزاحمت‌های سیاسی و گرفتاری استکبار جهانی در طی چهل سال، بخشی از مشکلات اقتصادی ناشی از سوء مدیریت‌های و سایر مشکلات اقتصادی مربوط به فرهنگ و اخلاق عده‌ای از مردم است که بر اساس تأثیرپذیری از تبلیغات دشمن و وضعیت موجود رعایت انصاف نمی‌کنند.

عضو گیلانی مجلس خبرگان رهبری با اشاره به مقوله فرهنگ در افزایش نگرانی‌های اقتصادی در جامعه گفت: برخی از فروشندگان کالا و خدمات در عرضه و فروش رعایت انصاف نمی‌کنند و اجحاف می‌کنند و در طرف دیگر عده‌ای از خریداران هستند که بیش ازآنچه نیاز دارند می‌خرند و مشکلاتی را به جامعه تحمیل می‌کنند.

حسینی اشکوری بر ضرورت همدلی و هماهنگی بین دستگاهی و بین مردم و دستگاه‌ها تأکید کرد و گفت: شرایط پیش‌آمده در اقتصاد جامعه بسیار خطرناک و بحران‌آفرین است که تنها با همدلی و رعایت هماهنگی قابل‌عبور است.

وی با تأکید بر اینکه همه باید با تعقل و همکاری عقبه سخت و دشوار فعلی جامعه را پشت سر بگذارند تصریح کرد: فرماندهی وحدت‌آفرینی در بین جامعه و عامل هماهنگی بین دستگاه‌ها و مردم در شرایط کنونی باید به دست رهبری دلسوزانه و دائیانه رهبری که آگاه به مسائل هستند باشد و همه موظف و مکلف به رهروی محض از فرمان‌های ایشان هستیم.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر اینکه در شرایط کنونی باید وحدت داشت و اخلاف سلیقه‌ها را کنار گذاشت خاطرنشان کرد: ممکن است هرکسی اعتقادی داشته باشد و خورده حساب‌هایی نیز با یکدیگر داشته باشند اما شرایط کنونی جامعه تنها وحدت، یکپارچگی، عزم واحد و هماهنگی همه‌جانبه مردم و مسئولان را می‌طلبد.

وی با اشاره به اینکه شرایط کنونی هرچند با سختی، قابل‌عبور است و باید به آینده اسلام و انقلاب اسلامی امیدوار بود افزود: به فضل خدا و عنایت حضرت بقیه‌الله اعظم در کنار هماهنگی و همکاری همه سازمان‌ها و نیروهای امنیتی و قضایی شرایط سخت کنونی به‌راحتی قابل‌گذشت است و کشور از بحران ایجادشده خارج می‌شود.

* لزوم برخورد با متخلفان و متجاوزان به حریم اقتصادی

عضو مجلس خبرگان رهبری بر لزوم برخورد با متخلفان و متجاوزان به حریم اقتصادی از سوی نهادهای امنیتی و قضایی تأکید کرد و گفت: دستگاه‌های انتظامی، امنیتی و قضایی باید باکسانی که از شرایط پیش‌آمده سوءاستفاده می‌کنند و به سخت شدن و گره خوردن مشکلات اقتصادی دامن می‌زنند برخورد کنند و با جدیت بیشتری وارد میدان شوند.

حسینی اشکوری با تأکید بر اینکه این کشور و انقلاب اسلامی نیازمند عزم و حرکت دلسوزانه مسئولان با نیت جلب رضای خداوند است بیان کرد: برای انقلاب و اسلام خون‌های زیادی ریخته شده و لازم است مسئولان از سپری کردن وقت خود در بخش‌های غیرضروری خودداری کنند و اولویت را به حل مشکلات اقتصادی مردم اختصاص دهند.

وی دنیا را خالی از مشکلات و مصائب ندانست و تصریح کرد: هیچ جای دنیا خالی از مشکلات و سختی نیست و ما انتظار داریم مسئولان کشور مشکلات موجود را بزرگنمایی نکنند؛ چون بزرگنمایی مشکلات خود موجب کندی کار می‌شود و باید مواظب بود برخی از مسائل بیش ازآنچه هست حالت تورمی و توهمی به خود نگیرد.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه مشکلات اقتصادی مردم ایران به‌ویژه گیلان بسیار زیاد است خاطرنشان کرد: ما نسبت به مشکلات مردم بی‌خیال نیستم و هرچند دست ما در انجام کارها کوتاه هست اما چشم ما هنوز بینا است و امیدواریم خداوند از فضل و کرمش عنایت ویژه‌ای به مشکلات مردم کند.


منبع: فارس

کد مطلب: 44741

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر