مدیرعامل شرکت آبفای شهری گیلان خبر داد

برگزاری آزمون استخدامی شرکت آب و فاضلاب گیلان در مهرماه

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری گیلان از برگزاری آزمون استخدامی آب و فاضلاب در مهرماه خبر داد و گفت: ثبت‌نام در این آزمون هم‌اکنون در سایت سازمان سنجش امکان‌پذیر است و طی آن 10 نفر جذب این اداره می‌شوند.

برگزاری آزمون استخدامی شرکت آب و فاضلاب گیلان در مهرماه

گیلان خبر: سید محسن حسینی صبح امروز در نشست خبری به مناسبت روز خبرنگار در  سال جلسات اداره  آب و فاضلاب شهری گیلان اظهار کرد: در شورای فرهنگ عمومی روز شهادت خبرنگار شهید محمود صارمی به‌عنوان روز خبرنگار نام‌گذاری شده است.

وی با اشاره به اینکه خبرنگاران در عصر اطلاعات چشم و گوش مردم در عرصه اطلاع‌رسانی هستند افزود: خبرنگاران در این راه قدم برداشته و بدون واسطه خبرها را به مردم ارائه می‌دهند.

مدیرعامل آب و فاضلاب شهری گیلان گفت: آبفای شهری گیلان در سال 71 آغاز به کار کرد و از آن زمان تا سال 96 جمعیت تحت پوشش آب، از 553 نفر به یک هزار و 765 نفر رسیده است.

حسینی با بیان اینکه جمعیت تحت پوشش شبکه فاضلاب از 408 هزار نفر به یک‌میلیون و 115  هزار نفر رسیده افزود: تعداد مشترکان آب به 465 هزار فقره مشترک و در بخش فاضلاب نیز شاهد ارتقا به 271 هزار فقره هستیم.

وی با اشاره به افزایش طول شبکه توزیع آب تصریح کرد: طول خطوط انتقال آب به ترتیب به پنج هزار و 40 و 657 کیلومتر می‌رسد، ما از ابتدا دو  تصفیه‌خانه آب داشتیم که  هم‌اکنون به 13 تصفیه‌خانه رسیدیم و از آغاز  فعالیت شرکت، تصفیه‌خانه فاضلاب نداشتیم اما اکنون تعداد آن به چهار تصفیه‌خانه رسیده است.

مدیرعامل آب و فاضلاب شهری گیلان گفت: در حال حاضر 63 درصد منابع آبی از منابع سطحی، 70 درصد چاه و هفت درصد چشمه تأمین می‌شود.

حسینی با اشاره به اینکه در برنامه ششم توسعه شرکت آب و فاضلاب، در نظر داریم جمعیت تحت پوشش آب را از 9/99 درصد به 97/99 درکل شهرهای استان برسانیم بیان کرد: در نظر داریم جمعیت تحت پوشش خدمات فاضلاب شهری را از 3/68 درصد به 8/72 درصد ارتقا دهیم.

وی با اشاره به تکمیل رینگ آب رشت افزود: برای بخش دوم این پروژه در حال عقد قرارداد هستیم که با اجراشدن آن، دو منبع هوایی در دونقطه رشت به هم متصل می‌شوند و فشار یکنواختی را در تمام نقاط شهر شاهد خواهیم بود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری گیلان با بیان اینکه اعتبارات موردنیاز برای تکمیل طرح‌های آبِ در دست اجرا، هفت هزار و 857 میلیارد ریال است گفت: برای تکمیل طرح‌های فاضلاب در دست اجرا، 22 هزار و 422 میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

حسینی به پروژه‌های ساماندهی رودخانه‌های رشت اشاره و بیان کرد: برای این منظور در دو مرحله 300 میلیارد ریال اعتبار به شرکت آبفای گیلان واگذار شد که با اجرای این پروژه‌ها، از ورود 24 هزار مترمکعب فاضلاب در شبانه‌روز جلوگیری به عمل آمد.

وی افزود: به‌منظور تکمیل فاز نخست این پروژه در صورت تخصیص اعتبار به میزان 685 میلیارد ریال از ورود فاضلاب شهری به مقدار بیش از 33 هزار و 600 لیتر مکعب دیگر در شبانه‌روز کاسته می‌شود.

مدیرعامل آبفای شهری گیلان احداث مدول دوم و بهینه‌سازی مدول اول تصفیه‌خانه بزرگ آب گیلان به روش BOT با مشارکت شرکت زلال ایران و تانا انرژی از سایر روش‌های تأمین منابع مالی اجرای پروژه عنوان کرد و افزود: انجام مطالعات تکمیلی و بازنگری طرح ایجاد تأسیسات فاضلاب شهرهای رشت، تالش و فومن را در همین راستا در برنامه داریم.

حسینی با اشاره به آغاز 11 پروژه جدید در سال 97 بیان کرد: ارزش این پروژه‌ها 50 میلیارد تومان بوده که با انجام آن‌ها  76 کیلومتر به طول خطوط آب و فاضلاب اضافه می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه پرداخت تلفنی قبوض از طریق سامانه 1522 یا 122 امکان‌پذیر است افزود: با راه‌اندازی مرکز ارتباطات مردمی 24 ساعته ی 122 اعلام حوادث و اتفاقات و امور مربوط به نظرسنجی نیز امکان‌پذیر شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری گیلان با بیان اینکه بازدید مردمی پنج‌شنبه آخر هرماه از تصفیه‌خانه آب گیلان، از طریق تماس با 122 انجام می‌شود گفت: آزمون استخدامی شرکت آب و فاضلاب شهری گیلان در مهرماه برگزار که ثبت‌نام در این آزمون هم‌اکنون در سایت سازمان سنجش امکان‌پذیر است و طی آن 10 نفر جذب  این اداره می‌شوند.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 44776

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر