امام‌جمعه آستارا مطرح کرد

سکوت حامیان حقوق بشر در قبال نسل‌کشی‌های رژیم آل‌سعود

امام‌جمعه آستارا با اشاره به جنایت‌های اخیر رژیم منحوس آل‌سعود در ناامن کردن کشورهای اسلامی گفت: دنیا و کشورهایی که سنگ حقوق بشر را به سینه می‌زنند در قبال این کشتارهای بی‌رحمانه و نسل‌کشی‌ها سکوت کرده‌اند.

سکوت حامیان حقوق بشر در قبال نسل‌کشی‌های رژیم آل‌سعود

گیلان خبر: حجت‌الاسلام‌والمسلمین کاظم حافظ‌نیا صبح امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز عید سعید قربان با اشاره به جنایت‌های اخیر رژیم منحوس آل‌سعود در ناامن کردن کشورهای اسلامی اظهار کرد: رژیم آل‌سعود این جنایت‌ها را با همراهی آمریکا انجام می‌دهد.

وی با بیان اینکه کشتار بی‌رحمانه زنان و کودکان بی‌گناه و نسل‌کشی مسلمانان مظلوم در کشورهای اسلامی جرم بسیار بزرگی است افزود: دنیا و کشورهایی که سنگ حقوق بشر را به سینه می‌زنند در قبال این کشتارهای بی‌رحمانه و نسل‌کشی‌ها سکوت اختیار کرده‌اند.

خطیب نماز عید قربان شهرستان آستارا با اشاره به اینکه به حکم قرآن کریم و دستور رسول خدا کمک کردن به مسلمان و هم‌‌نوع وظیفه ذاتی هر مسلمانی است تصریح کرد: واهمه‌ای از کمک کردن به مسلمانان گرفتار و مظلوم نداریم و امکان دارد این مسلمان ساکن نیجریه، میانمار یا بحرین و یمن باشد.

امام‌جمعه آستارا با تأکید براینکه حج برای افرادی که شرایط مالی و قدرت بدنی دارند یکی از واجبات الهی محسوب می‌شود گفت: در فضای مجازی علیه حج رفتن تبلیغ منفی می‌شود و این نشان می‌دهد که حج و کربلا رفتن به خاری در چشم دشمنان نظام و انقلاب اسلامی تبدیل شده است.

حافظ‌نیا با بیان اینکه هیچ جای‌گزینی برای حج وجود ندارد تصریح کرد: کسی که حج برای نخستین‌بار بر او واجب شده جایز نیست هزینه آن را به کارهای خیریه نظیر، تهیه جهیزیه برای نوعروسان، سرپرستی ایتام و کمک خرج معلولین اختصاص دهد، درغیراین‌صورت در روز قیامت باید به خدا پاسخ‌گو باشد.

منبع: فارس

کد مطلب: 44834

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر