عطر خوش بندگی در دیار گیلان پیچید+فیلم

عموم مردم گیلان امروز با حضور پرشور در نماز عید سعید قربان تجلی بندگی و عبودیت الهی را به نمایش گذاشتند.

عطر خوش بندگی در دیار گیلان پیچید+فیلم

گیلان خبر: نماز عید سعید قربان صبح امروز با حضور جمع کثیری از مردم و مسئولان استان گیلان به امامت آیت‌الله فلاحتی نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان در مصلی امام خمینی(ره) رشت برگزار شد.

عید قربان عید تمرین بندگی و تسلیم بودن در برابر رضای خداوند متعال است و عموم مردم گیلان نیز همگام با عموم ملت ایران امروز با حضور پرشور در نماز عید سعید قربان تجلی بندگی و عبودیت الهی را به نمایش گذاشتند.

حضرت ابراهیم(ع) در روز عید قربان مصداق بارز یک انسان تسلیم و عبد را به نمایش گذاشت و با بردن فرزندش به قربانگاه نشان داد که انسان برای رسیدن به رضای الهی حتی باید از عزیزترین داشته‌های زندگی نیز بگذرد‌.

اما اگر تاریخ را کمی ورق بزنیم می‌بینیم که الگوی والاتر و ملموس‌تری نیز برای تعلیم درس بندگی به ما انسان‌ها وجود دارد و آن حضرت سیدالشهدا(ع) است که این روزها همراه با عزیزترین‌هایش راهی قربانگاهی است که در آن جز زیبایی چیزی دیده نمی‌شود.

با عبور از کوچه پس کوچه‌های تاریخ به روزگاری می‌رسیم که شاید هنوز آنچنان کهنه نشده باشد که بتوان نام تاریخ را بر روی آن گذاشت و آن هم ایام دفاع مقدس است که جوانان و شیرمردان ایرانی برای دفاع از دین و وطنشان از عزیزترین داشته زندگی خود گذشتند و به لقاء‌ الی الله رسیدند.

و امروز نیز شاهد هستیم که سرچشمه بندگی و تلاش برای کسب رضای خداوند متعال خشک نشده و جوانانی از هم نسلان ما با عنوان "مدافعان حرم" از زیبایی‌های دنیا گذشتند تا زیبایی الهی را کسب کرده و نگذراند باورهای اصیل اسلامی خدشه‌دار شود.

آری؛ عید قربان با به قربانگاه رفتن اسماعیل شروع شد و به گواه تاریخ تا روزی که انسان‌های آزاده و خداپرست وجود دارند این عید پابرجاست و تداوم دارد.

دانلود فیلم

منبع: تسنیم

کد مطلب: 44839

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر