امام‌جمعه موقت آستارا:

بانک‌هایی که سود دیرکرد دریافت می‌کنند اسلامی نیستند

امام‌جمعه موقت آستارا با اشاره به اینکه بانک‌هایی که سود دیرکرد دریافت می‌کنند اسلامی نیستند گفت: بانک‌های جمهوری اسلامی ایران در این اوضاع خراب اقتصادی به فکر پر کردن جیب خود هستند.

بانک‌هایی که سود دیرکرد دریافت می‌کنند اسلامی نیستند

گیلان خبر: حجت‌الاسلام ناصر صالحی امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته آستارا با بیان اینکه اگر به قرآن عمل نکنیم جامعه اسلامی به هم می‌خورد اظهار کرد: بانک‌ها در این اوضاع خراب اقتصادی به فکر پر کردن جیب خود هستند.

وی با اشاره به اینکه بانک‌هایی که سود دیرکرد دریافت می‌کنند اسلامی نبوده و در ظاهر اسم اسلام را یدک می‌کشند تصریح کرد: مراجع تقلید در خصوص دریافت سود دیرکرد وام‌ها بارها موضع گرفته و اظهارنظر کرده‌اند، اما بانک‌های جمهوری اسلامی ایران به سخنان مراجع تقلید بی‌توجه هستند.

خطیب جمعه آستارا  با اشاره به اینکه مساجد خانه‌های خدا روی زمین هستند و رعایت حرمت آن‌ها بر همه واجب است بیان کرد: متأسفانه داوطلبان شورای اسلامی این شهرستان در ایام انتخابات هنگام اذان از ستادهای انتخاباتی هم‌جوار با مساجد، موسیقی حرام پخش می‌کردند تا رأی بیشتری جمع کنند.

وی بابیان اینکه /وارد شدن بدون وضو و غسل به مسجد مشکل شرعی دارد افزود: هیئت‌امنای مساجد به مسائل شرعی متناسب با مساجد باید آگاهی داشته باشند و اگر نمی‌توانند حرمت‌ خانه خدا را نگه‌دارند بهتر است کناره‌گیری کنند تا افراد صالح‌تر وارد میدان شوند.

صالحی با اشاره به اینکه مسجد محل عبادت و نماز بوده و نباید اجازه دهیم انحرافات دینی در مساجد این شهرستان رواج پیدا کنند گفت: کسی که می‌خواهد به شورای اسلامی وارد شود باید به الفبا و موازین اسلامی نیز آگاه باشد.

وی با بیان اینکه در آستانه ایام عزاداری اباعبدالله حسین (ع) و 72 شهید کربلا قرار داریم افزود: یک عده در این ایام در تلاش هستند تا حرمت اباعبدالله حسین (ع) را از بین ببرند و تنها از عزاداری، لباس سیاه بر تن کردن را بلد هستند.

امام‌جمعه موقت آستارا با انتقاد از ورود بد‌حجاب زنان جمهوری آذربایجان از مرزهای شهرستان آستارا به خاک جمهوری اسلامی ایران گفت: زنان جمهوری آذربایجان بدون کنترل و با پوشش‌های بد وارد خاک جمهوری اسلامی ایران می‌شوند که نگاه کردن به زنان بدحجاب و بی‌حجاب حرام است.

وی بابیان اینکه نگه‌داشتن حرمت دین از خیلی چیزها بالا است و در خانواده‌ها به مذاهب دین باید ارج نهاده شود تصریح کرد: حفظ دین از اولویت‌ها و واجبات بوده و در حمایت از دین، شهید آیت‌الله مدنی به دست منافقان کوردل به درجه رفیع شهادت نائل شدند.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 44939

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر