افشاگری نفاق مهم‌ترین اثر قیام امام حسین (ع)

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری مهم‌ترین اثر قیام حسین (ع) را افشاگری نفاق عنوان کرد و گفت: ایران اسلامی با مشکلات اقتصادی برخوردار است و تیم اقتصادی باید باانگیزه قوی و روحیه خستگی‌ناپذیر تلاش کنند چراکه این توقع به‌حق مردم است.

افشاگری نفاق مهم‌ترین اثر قیام امام حسین (ع)

گیلان خبر: آیت‌الله رضا رمضانی شامگاه دوشنبه در مراسم شب هشتم دهه اول محرم در مسجد حمزه سیدالشهدا (ع) رشت با اشاره به نگاه روشنفکران به حادثه عاشورا اظهار کرد: برخی‌ها اشک ریختن برای سیدالشهدا (ع) را از تأثیر بر تفکر سیاسی منفک می‌دانند.

وی با اشاره به معنای سکولاریسم مبنی بر اینکه  دین کاری به حکومت ندارد گفت: از نگاه سکولاریسم  دین  باید از سیاست جدا باشد  ازاین‌رو،  برخی از مورخین معتقدند تلاش معاویه  در طول حکومت خود  بیان چنین مسئله‌ای در آن برهه تاریخ بوده است‌.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری  بابیان اینکه  برخی از نویسندگان  تاریخ، امام حسین (ع) را فتنه‌گر معرفی می‌کند افزود: این تفکر، نتیجه سکولاریسم در زمان امام حسین (ع) بوده چراکه معتقدین به سکولاریسم معتقدند که کار امام حکومت‌داری نیست.

رمضانی با بیان اینکه نبود حکومت اسلامی منجر به تعطیلی احکام الهی در جامعه می‌شود تصریح کرد: دین به انسان می‌گوید که باید مظهر جلال و جمال خدا شود و این مظهریت در جامعه غیردینی تحقق نمی‌یابد.

وی با بیان اینکه بدون حکومت‌داری عدالت تحقق پیدا نمی‌کند گفت: امروزه روشنفکران قیام امام حسین (ع) را قیام علیه اصل  حکومت می‌پندارند نه علیه حکومت یزید.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با اذعان به اینکه دین با دنیا و آخرت بی‌ارتباط نیست چراکه آخرت باطن همین دنیا است بیان کرد: آموزه‌های عدالت در دین کم نیست و خداوند امر به عدل کرده ازاین‌رو، امام حسین (ع) نیز برای امر به عدل قیام کرد.

رمضانی با بیان اینکه سکولارها با تفسیر غلطی از  قیام امام حسین (ع)، حادثه عاشورا را با دغدغه دین در احیای حکومت اسلامی تعریف نمی‌کنند گفت: سکولارها معتقدند نباید اشک بر حسین (ع) را تفسیر به عدالت‌خواهی کرد بنابراین اگر چنین مجلسی برپا شود مجلس سکولار برپاشده است.

وی با ابراز تأسف از اینکه برخی‌ها امام حسین (ع) را آغازگر فتنه خوانده چراکه این امام همام به بیعت تن نداد تصریح کرد: در تاریخ برخی کتاب‌ها آمده که حسین (ع) فقط باهدف  شهادت رفته است ولا غیر، پس اگر  امام صرفاً برای شهادت رفته باشد نمی‌شود از ایشان الگو گرفت لذا باید بدانیم که عاشورا درس مسئولیت‌پذیری را برای تاریخ به ارمغان گذاشت.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر اینکه امام حسین (ع) افشاگر جریان نفاقی بوده که در زمان امیرالمؤمنین (ع) و امام حسین (ع) فراهم نبود اظهار کرد: جنگ امیرالمؤمنین (ع) با مشرکان و کفار نبوده بلکه با کج فهمان  بوده است.

رمضانی با بیان اینکه تا وقتی‌که تحلیل‌ها با کج‌فهمی  مواجه شود جامعه اسلامی را دچار آسیب می‌کند گفت: جریان نفاق در جوامع اسلامی مشخص نیست و اگر کشوری مثل ایران که می‌خواهد در مقابل  جریان نفاق در دنیا  مقاومت کند تروریست خوانده می‌شود.

وی با بیان اینکه سپاه خار چشم استکبار است چراکه قدرت مواجه با نفاق در دنیا را داراست افزود: اسرائیل مثل گاو مقدس است و  زنان و کودکان را به کشتن می‌دهد  اما مافیای رسانه‌ای اجازه نوشتن این جنایات را ندارد.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری  با اشاره به اینکه ۱۹ میلیون و ۵۰۰ هزار پناهنده در دنیا وجود دارد بیان کرد: یک رژیم کودک کش در دنیا معروف به کودک کشی است و بیشترین نقض در  سازمان ملل را داراست و در سکوت رسانه‌ای  اقدام به جنایت در دنیا می‌کند.

وی با بیان اینکه نمی‌شود از استکبارستیزی حسین (ع) حرف زد  اما از کشته شدن مردم در کشورهای مختلف سخنی نگفت افزود: مجلسی که از ظلمِ ظالمان امروز و نفاق امروزِ مدعیانِ حاکمیتِ اسلام سخن نگوید  مجلس امام حسین (ع) نیست بلکه در مسیر دیگری است.

رمضانی مهم‌ترین اثر قیام امام حسین (ع) را افشاگری نفاق عنوان کرد و گفت: ایران اسلامی با مشکلات اقتصادی برخوردار است لذا تیم اقتصادی باید باانگیزه قوی و روحیه  خستگی‌ناپذیر تلاش کنند چراکه این توقع به‌حق مردم است.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر اینکه مطالبه مردم به‌حق است  بیان کرد: اینکه فقط به خواسته مردم احترام بگذاریم کافی نیست بلکه  تدبیر لازم است.

وی با بیان اینکه قوه قضائیه با مفسدین اقتصادی بدون ذره‌ای قصور مواجهه کند افزود: قوه مجریه نیز با تلاش و جدیت  مشکلات را تدبیر کند و کلام رهبری بهترین راه برای رهایی از مشکلات است.

رمضانی با بیان اینکه ما اگر به وظیفه خود در حفظ انقلاب درست عمل نکنیم  در  روز قیامت باید پاسخگو باشیم تصریح کرد: هیچ‌کس نباید اجازه دهد که ذره‌ای خدشه به انقلاب وارد شود، چراکه برای انقلاب و استمرار آن هزینه‌های زیادی پرداخته و خون‌های زیادی ریخته شده است بنابراین باید برای حفظ این امانت تلاش کرد.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 45127

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر